D1 Młodzik: Sparingowo z Gwarkiem Tarnowskie Góry

W sobotę 19.08.2023 nasza drużyna Młodzika rozegrała wyjazdowe spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry, rocznik 2012.
Mecz toczony był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, mimo to oba zespoły zapewniły rywalizację w dobrym tempie, tworząc ciekawe widowisko.

Sporting udał się do Tarnowskich Gór z tylko jednym rezerwowym, co biorąc pod uwagę upał i nagrzane boisko sztuczne, samo w sobie stanowiło wyzwanie.

Niestety okres wakacyjny oraz dolegliwości zdrowotne zawodników, zmusiły nas do uzupełnienia kadry o mniej wyrośniętych graczy ze starszej kategorii, w porozumieniu z trenerem gospodarzy.

Od pierwszych minut oba zespoły podjęły walkę o przejęcie inicjatywy, ale to Sporting atakował groźniej, tworząc świetne sytuacje strzeleckie.

Pierwsi bramkę zdobyli jednak miejscowi, co jeszcze bardziej zmotywowało naszą drużynę do pracy w ofensywie.

Gwarek był bardzo aktywny i widać było u wielu graczy potencjał indywidualny, natomiast Sporting górował pod względem kultury i organizacji gry, dzięki czemu tworzyliśmy sobie regularnie okazje podbramkowe.

Z upływem czasu, liczba sytuacji strzeleckich oraz ich jakość rosła, co przełożyło się również na trafienia dla naszego zespołu.

Cieszy na pewno fakt, że mimo deficytów kadrowych, zawodnicy Sportingu wykazali się ogromnym charakterem, przełamując gospodarzy.

Mimo potwornego zmęczenia i mimo faktu, że miejscowi dysponowali szerszą kadrą, w drugiej fazie meczu to my wyglądaliśmy na bardziej wypoczętych, wygrywając najtrudniejszy pojedynek tego dnia – pojedynek z własnymi słabościami.

Duże brawa dla całego teamu!

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski