D1 Młodzik: Sportowa Częstochowa 1:13 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 26.08.2023 nasza drużyna Młodzika zainaugurowała sezon 2023/2024 w III lidze wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Rundę jesienną rozpoczęliśmy w mocno letniej, upalnej aurze, wyjazdowym spotkaniem z zespołem Sportowa Częstochowa.
Start rozgrywek możemy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ w przekonującym i dominującym stylu, pokonaliśmy gospodarzy 13:1.

Nasi młodzi piłkarze byli bardzo niezadowoleni po ostatnim meczu kontrolnym z OKS Olesno, więc postanowili udowodnić, że był to tylko “wypadek przy pracy”.

W porównaniu z wyżej wymienionym sparingiem, zdecydowanie poprawiliśmy pracę w odbiorze oraz identyfikację krycia, dzięki czemu dusiliśmy w zarodku akcje rywali, przechodząc szybko do ofensywy.
Nie można też nie wspomnieć, iż w końcu mieliśmy do dyspozycji szeroką ławkę i niemal optymalny skład (brakowało jedynie 2 graczy).

Już pierwsze minuty pokazały do kogo należeć będzie inicjatywa, natomiast do momentu strzelenia pierwszej bramki w 10 minucie, mimo kilku sytuacji strzeleckich, mecz był dość wyrównany, a gospodarze mieli też swoje okazje.

Z biegiem czasu nasz młody zespół zaczął podkręcać tempo, co przekładało się na coraz większe zagrożenie pod bramką miejscowych i kolejne trafienia, a w konsekwencji sześciobramkowe prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się niewiele, choć trzeba przyznać, że tempo mocno spadło i na boisku momentami panowała senność.
Gdy jednak Sporting przyspieszał, od razu robiło się gorąco w polu karnym Sportowej.

W drugiej odsłonie dołożyliśmy kolejnych siedem trafień, na co gospodarze odpowiedzieli bramką honorową i po 80minutach mogliśmy się cieszyć wysokim zwycięstwem.

Bardzo cieszy fakt, iż mimo krótkiego czasu wspólnych treningów w okresie wakacyjnym, pierwsze efekty pracy są już widoczne gołym okiem.
Sposób konstruowania akcji oparty o rotacje na pozycjach, tworzenie oraz wykorzystanie przestrzeni na boisku, asekuracja i przekazywanie krycia, to wszystko znaki charakterystyczne dla naszego stylu gry, który można już wyraźnie dostrzec.

Każdy z wyżej wymienionych elementów sprawił, że przez 80 minut mecz nie wymknął nam się ani na moment spod kontroli i toczony był pod nasze dyktando.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski