C1 Trampkarz: Sokół Wręczyca 7:1 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 09.09.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Sokołem Wręczyca, w ramach III ligi wojewódzkiej C1 PPN Częstochowa.
Po kolejnym słabym spotkaniu w naszym wykonaniu i kuriozalnych błędach w obronie, musimy dopisać na koncie kolejną wysoką porażkę.

Zdecydowanie nie jest to łatwy początek sezonu dla naszych młodych piłkarzy.
Drużyna jest co prawda w gruntownej przebudowie, natomiast niezwykle wymagającym zadaniem będzie zastąpienie starych liderów, którzy jak widać byli nimi nie przypadkiem.

Zarówno zawodnicy, którzy niedawno dołączyli do zespołu, jak i ci, którzy do tej pory nie musieli brać na swoje barki odpowiedzialności za budowanie gry, zderzyli się z nową rolą i jest to jak na razie zderzenie bolesne.

Proces trwa. I choć spodziewaliśmy się nieco szybszej adaptacji, to jak na razie nie radzimy sobie zarówno z fizycznością rywali jak i intensywnością gry, ale nade wszystko z mentalnym wejściem w mecz i przejęciem nad nim kontroli – wzięciem go na siebie z pełnym poświęceniem.

Biorąc pod uwagę aktualny stan rzeczy, potrzeba będzie sporo czasu, cierpliwości i regularnego, konsekwentnego treningu z odpowiednim nastawieniem, zanim gracze z obecnej kadry nauczą się być liderami na całej długości i szerokości boiska, przez pełne 80 minut gry.

Nie mamy wyjścia, musimy zaufać procesowi i zrobić wszystko by nie zmarnować upływającego czasu.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski