D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:8 Victoria Częstochowa

W niedzielę 10.09.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Victorię Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Goście od pierwszych minut narzucili dużą presję, intensywność oraz tempo, za którymi nie byliśmy w stanie nadążyć i ostatecznie musieliśmy uznać ich wyższość, przegrywając 8:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego, najbardziej rzucała się w oczy przewaga fizyczna przyjezdnych, którzy wydawali się zdecydowanie silniejsi i szybsi.
Przekładało się to bezpośrednio na pojedynki 1×1, gdzie częstochowianie lepiej chronili piłkę, potrafili się przepchnąć zarówno z piłką przy nodze, jak i przy stałych fragmentach gry, a także bardzo szybko atakowali otwartą przestrzeń.

Dla naszej młodej drużyny, która w połowie składała się z zawodników z rocznika 2012, było to zderzenie z nowymi, bardzo wymagającymi realiami.
Co prawda do 14 minuty utrzymywał się wynik remisowy 1:1, natomiast później strzelali już tylko goście.

I chociaż Victoria tego dnia była zespołem zdecydowanie lepiej zorganizowanym i generalnie lepszym, naszym młodym piłkarzom należą się słowa uznania za waleczność do ostatniego gwizdka, sporo stworzonych okazji strzeleckich, a przede wszystkim za wyciąganie wniosków i bieżące wprowadzanie korekty.

Błędy kształcą i choć jest to czasem bolesna nauka, wierzymy że to najlepsze środowisko i jedyna skuteczna metoda, by wnioski były trwałe, a nasza organizacja gry coraz bardziej świadoma i zautomatyzowana.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski