D1 Młodzik: Lot Konopiska 1:9 Sporting FA Lubliniec

W środę 13.09.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Lotem Konopiska, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu, pokonaliśmy gospodarzy 9:1.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego nasi młodzi piłkarze przejęli inicjatywę i w skrócie można by powiedzieć, nie oddali jej już do końca.

Było by to jednak duże uproszczenie, ponieważ w pierwszych minutach prezentowaliśmy się nieco nerwowo.

Przede wszystkim gospodarze ustawili się dość szczelnie na własnej połowie, licząc na szybkie kontry i wybijając nas z rytmu.
Druga kwestia, to adaptacja do naturalnej nawierzchni i rozmiarów boiska w Konopiskach.

Początkowo gracze Sportingu mieli spory problem z oceną odległości, a co za tym idzie organizacją gry, zarówno w atakowaniu jak i w bronieniu.
Wiele do życzenia pozostawiała też siła podań oraz sposób prowadzenia, gdy piłka hamowała na trawiastym podłożu.

Trzeba natomiast pochwalić drużynę, że bardzo szybko wyciągała wnioski, wprowadzając bieżące korekty do sposobu gry, co przekładało się na skuteczność w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Największy progres w porównaniu z poprzednim meczem, zanotowaliśmy w sposobie bronienia, dzięki czemu przez większą część rywalizacji odbieraliśmy piłkę bardzo szybko na połowie przeciwników, tworząc przy tym raz za razem okazje bramkowe.

Nie można nie wspomnieć o kapitalnej dyspozycji strzeleckiej naszego nominalnego napastnika, który zanotował 6 z 9 trafień dla Sportingu.

Natomiast ogromne brawa należą się każdemu z graczy z osobna, ponieważ każdy miał znaczący wkład i dołożył swoją cegiełkę do niemal bezbłędnego i dominującego występu.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski