E1 Orlik: Podsumowanie meczów ligowych.

Za nami 3 kolejki I ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa, w której swoje mecze rozgrywają Orliki Sportingu.
W pierwszych meczach mierzyliśmy się z takimi rywalami jak; Lot Konopiska, Skra Częstochowa oraz Victoria Częstochowa.
Trzeba przyznać, że w obecnym sezonie rozgrywki są bardzo wymagające, a poziom najwyższy od ładnych kilku lat.

W każdej z wyżej wymienionych potyczek, przeciwnicy utrzymywali wysokie tempo i dużą intensywność od pierwszej do ostatniej minuty, co biorąc pod uwagę fakt, że nasza drużyna jest budowana praktycznie od podstaw, a frekwencja w okresie wakacyjnym była bardzo średnia, już stanowi bardzo duże wyzwanie.

W dodatku każdy z dotychczasowych rywali imponował dużą ruchliwością i skutecznością w pojedynkach 1×1, co sprawiało, że od pierwszego gwizdka sędziego narzucali swoje warunki na boisku.

Przed naszymi młodymi piłkarzami sporo pracy, żeby przede wszystkim wejść na porównywalną intensywność, co przy odpowiedniej organizacji gry, pozwoli na podejmowanie skutecznej, wyrównanej rywalizacji.

Na tę chwilę mamy więcej do poprawy niż do doskonalenia, natomiast trzeba wyróżnić fakt, że kilku graczy Sportingu świetnie radziło sobie w grze 1×1 w atakowaniu, nawet na tle bardzo dobrze broniących zespołów.

Niewątpliwym plusem była również swoboda w przenoszeniu piłki na połowę przeciwnika po wznowieniu z autu bramkowego oraz zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty, mimo niesprzyjających okoliczności.

Mecze z wymagającymi rywalami zmuszają do poszukiwania nowych rozwiązań.
Nasi młodzi piłkarze coraz lepiej i świadomiej radzą sobie z wybieraniem tych odpowiednich w odniesieniu do zaistniałej sytuacji.
Proces adaptacji trwa i wymaga czasu, natomiast podlany odpowiednią dawką pracy i zaangażowania ze strony zawodników oraz motywacji ze strony zarówno trenera jak i rodziców, na pewno przyniesie wymierne efekty i dużo piłkarskiej radości dla wszystkich.

Trener:
Dawid Breulich