D1 Młodzik: Jedność Boronów 0:3 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 16.09.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Jednością Boronów, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po trudnym meczu, któremu towarzyszyło sporo przeciwności(nie tylko na boisku), ostatecznie pokonaliśmy gospodarzy 3:0.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, tradycyjnie Sporting starał się narzucić swój styl i tempo gry i choć widać było wyraźną przewagę w wyszkoleniu indywidualnym, w naszych poczynaniach brakowało płynności i rytmu.

Gospodarze nastawili się przede wszystkim na zorganizowaną grę w bronieniu oraz kontrataki, którymi kilkukrotnie zagrozili naszej bramce.

Nasi młodzi piłkarze, mimo licznych okazji podbramkowych razili nieskutecznością.

Co prawda pierwsze trafienie zaliczyliśmy szybko, bo już w 14 minucie, natomiast później, głównie za sprawą nienajlepszych decyzji w końcowej fazie akcji, często łapani byliśmy na spalone, bądź notowaliśmy straty, narażając się na odpowiedź ze strony miejscowych w ataku szybkim.

W drugiej połowie, po serii licznych, niewykorzystanych okazji, opadliśmy nieco z sił, przez co Jedność miała swoje momenty.
Ostatecznie, to Sporting w końcówce meczu przypieczętował swoją wyższość piłkarską dwoma trafieniami, zasłużenie wygrywając 3:0.

Na uwagę zasługuje fakt, że było to pierwsze spotkanie, w którym nie straciliśmy żadnej bramki, co przy trapiących nas do ostatniej chwili przed meczem zawirowaniach kadrowych, można uznać za największy plus.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: