C1 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 12:3 Olimpia Truskolasy

W sobotę 16.09.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Olimpię Truskolasy w ramach III ligi wojewódzkiej C1 PPN Częstochowa.
Po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu, w dominującym stylu pokonaliśmy przyjezdnych 12:3.

Po takim występie chyba śmiało można powiedzieć, że Trampkarz się przełamał i nastąpiło to w najmniej przewidywanym momencie, a przede wszystkim w najmniej spodziewany sposób.

Zespół wyszedł na mecz bardzo zmotywowany i w myśl zasady “jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”, nie było dla nas straconych piłek.

Praktycznie każda strata wiązała się z reakcją, a niemal po każdym odbiorze mieliśmy jakąś opcję w budowaniu.

Wyglądaliśmy dobrze zarówno w grze kombinacyjnej, w działaniach indywidualnych, jak i w atakowaniu przestrzeni po dłuższym podaniu.
Śmiało można powiedzieć, że był to nasz dzień.

Drużyna z Truskolas, która zawsze sprawiała nam sporo kłopotów we wcześniejszych konfrontacjach, tego dnia długimi momentami wyglądała bezradnie, a to wszystko dzięki kapitalnej postawie młodych piłkarzy Sportingu.

Oprócz świetnego występu całego zespołu, dwóch graczy popisało się spektakularnym wyczynem strzeleckim.
Nasz nominalny skrzydłowy zanotował pięć trafień(dokładając do tego dwie asysty), natomiast nasz nominalny napastnik strzelił cztery bramki.

Drużynie należą się duże brawa za trud, serce i wysiłek włożone w minione spotkanie, nie można jednak popadać w hura-optymizm.
Przy całej radości jakiej zawodnicy dostarczyli sobie i wszystkim kibicom, należy zachować spokój i opanowanie, a także wyciągnąć naukę.

Przede wszystkim gracze Sportingu udowodnili jak wielki drzemie w nich potencjał, ale najważniejszy wniosek płynący z tego meczu jest taki, że bez odpowiedniego nastawienia, zaangażowania i intensywności na boisku, nawet największy talent nie jest gwarantem sukcesu.

Dlatego należy się skupić na każdym najbliższym treningu i podejść do niego z jeszcze większą motywacją, by tego typu występny nie były jednorazowymi wyskokami, a regularnym, powtarzalnym procesem.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski