E1 Orlik: Podsumowanie meczów ligowych

Za nami kolejny tydzień rozgrywek I ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa, w których Sporting rozegrał dwa spotkania.
W środę 20.09 zmierzyliśmy się na wyjeździe z Ajaksem Częstochowa, natomiast w piątek 22.09, podejmowaliśmy u siebie UKS Raków Częstochowa.
Obydwa mecze były bardzo wyrównane i dostarczyły dużo emocji oraz mocnej, sportowej rywalizacji.

Biorąc pod uwagę sposób prowadzenia gry przez drużynę przeciwną, spotkania różniły się diametralnie.
Nasi młodzi piłkarze musieli się mierzyć zarówno z długimi podaniami i grą opartą na fizyczności, jak i ze składnymi akcjami zespołowymi.
Na oba style trzeba było znaleźć inne rozwiązania i inaczej zareagować i trzeba przyznać, że w obu przypadkach mieliśmy sporo na prawdę dobrych momentów.

Przede wszystkim do każdej z potyczek gracze Sportingu wyszli skoncentrowani od pierwszej minuty, ze zwiększoną świadomością zadań boiskowych. Wyraźnie widoczny był duży poziom motywacji i zaangażowania.

Zdecydowaną poprawę należy odnotować w fazie bronienia, gdzie dużo bardziej świadomie, a co za tym idzie skutecznie, utrudnialiśmy przeciwnikom tworzenie sytuacji strzeleckich.
Największe trudności w bronieniu napotkaliśmy w strefie wysokiej, gdzie rywale wielokrotnie potrafili uwolnić się spod presji, zdobywając przestrzeń za plecami pierwszych broniących.

Natomiast my również, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, najlepiej radziliśmy sobie ze zdobywaniem przestrzeni od strefy niskiej, zarówno z akcji jak i z autu bramkowego.
Nadal na wysokim procencie skuteczności prezentowała się nasza gra 1×1 w atakowaniu, co przy poprawie skuteczności w odbiorze, przekładało się na łatwość w kreowaniu okazji strzeleckich oraz dorobek bramkowy.

Zawodnicy w trakcie gry wielokrotnie korygowali swoją postawę, wyciągając błyskawicznie wnioski na podstawie obserwacji i popełnianych błędów.
Wnioski i korekta widoczne są też z meczu na mecz, z tygodnia na tydzień, tak więc proces szkoleniowy wyraźnie idzie w dobrym kierunku i zapewne przyniesie nam jeszcze sporo pozytywów.

Trener:
Dawid Breulich