D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:2 Pogoń Kamyk

W sobotę 23.09. 2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika podejmowała Pogoń Kamyk, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po zaciętym spotkaniu, pełnym zwrotów akcji i bramce z rzutu karnego w ostatnich minutach meczu, ostatecznie ulegliśmy przyjezdnym 1:2.

Podobnie jak w poprzednich potyczkach, Sporting od pierwszych minut starał się przejąć inicjatywę i narzucić swój styl gry.
Tym razem nasi młodzi piłkarze napotkali jednak na solidny opór ze strony przyjezdnych, którzy postawili się odważnie, wywierając presję i próbując dość wysoko odbierać piłkę.

Pierwsze 20 minut spotkania toczone było w na prawdę mocnym tempie i była to walka o strefę średnią.

Od około 15 minuty zaczynała się rysować delikatna przewaga Sportingu, aż w 22 minucie przełamaliśmy rywali, wychodząc na prowadzenie po ładnej akcji zespołowej.
Mimo kilku klarownych sytuacji dla naszej drużyny, do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat i udało im się dopiąć swego po rzucie rożnym w 49 minucie, gdzie nasza linia obrony wykazała się totalnym brakiem koncentracji i niefrasobliwością.

Strata bramki zadziałała jednak pozytywnie na zespół, który pokazał przewagę jakości piłkarskiej nad rywalem, tworząc mnóstwo okazji strzeleckich.
Jakości, a przede wszystkim chłodnej głowy, zabrakło jednak w finalizacji.
A jak pokazuje historia, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

Zawodnikom Pogoni nie można było odmówić zawziętości i nieustępliwości i to właśnie cechy wolicjonalne zadecydowały o tym, że to oni w końcówce ulokowali piłkę w siatce naszej bramki.

Mimo, iż rzut karny podyktowany przeciwko Sportingowi był mocno dyskusyjny, to przyjezdni w końcówce wykazali się większą determinacją i walecznością, wyszarpując niejako zwycięstwo.

Niestety, nawet posiadając przewagę jakości piłkarskiej oraz trzymając mecz pod kontrolą przez większość czasu jego trwania, można odnieść porażkę, gdy poziom koncentracji i motywacji jest niewystarczający.

Relacje w postaci grafik dostępne w postaci grafik dzięki naszemu partnerowi Protrainup: