F1 Żak: Sparingowo z Mechanikiem Kochcice

W środę 27.09.2023 na orliku przy ul. Sobieskiego, nasza drużyna Żaków rozegrała spotkanie kontrolne z rówieśnikami z Mechanika Kochcice.
Ze względu na kłopoty z frekwencją po okresie wakacyjnym, był to dopiero pierwszy nasz mecz w tym sezonie, tym bardziej cieszy dobra dyspozycja graczy Sportingu.

Nasi młodzi piłkarze weszli bardzo dobrze w mecz, pokazując duże chęci do gry, zaawansowanie w operowaniu piłką i umiejętność w zdobywaniu przestrzeni.
Do pełni szczęścia brakowało jedynie nieco więcej odwagi i zdecydowania.

Szczególnie widoczne było to w naszej fazie otwarcia oraz budowaniu niskim i przede wszystkim w tych elementach czeka nas jeszcze sporo pracy.

W miarę upływu czasu, wraz z rotacjami personalnymi oraz zmianami w ustawieniu, goście przejęli inicjatywę, płynnie rozwijając i z dużą skutecznością wykańczając swoje akcje.

Po słabszym fragmencie w naszym wykonaniu, gracze Sportingu doszli ponownie do głosu na 5 minut przed końcem spotkania, z dużą intensywnością atakując bramkę rywali.
Ofensywne nastawienie oraz determinacja, przyniosły efekt w postaci trafienia na chwilę przed końcowym gwizdkiem, co było zwieńczeniem naszej dobrej gry.

Cała drużyna zasługuję na pochwałę, głównie ze względu na ambitne, pozytywne nastawienie, którym zawodnicy wykazali się przed i w trakcie spotkania.
Dla wielu z nich był to mecz pierwszych kroków; zarówno w nowej drużynie, na nowych pozycjach, czy w nowym ustawieniu.

A minione spotkanie, to kolejny, nowy krok w maratonie jakim jest nabywanie umiejętności na ścieżce piłkarskiej edukacji.

Trener:
Dominik Jelonek