E1 Orlik: Sportowa Częstochowa – I Liga Okręgowa PPN Cz-wa

W poniedziałek 09.10.2023 na orliku przy ul. Kochcickiej, Sporting podejmował zespół Sportowa Częstochowa w ramach zaległej, drugiej kolejki I ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa.
Tak się składa, że z tym samym zespołem rywalizowaliśmy 3 dni wcześniej w standardowym terminie ligowym i trzeba powiedzieć otwarcie, że mimo tak krótkiego odstępu czasowego, zobaczyliśmy dwa zupełnie różne oblicza naszego teamu.

Po bardzo trudnym i słabym występie w Częstochowie, na własnym boisku nasi młodzi piłkarze wyszli kompletnie odmienieni, pokazując pasję, ambicję i duże serce do gry.

Nie było dla nas straconych piłek ani w atakowaniu, ani w bronieniu, a na dodatek w ofensywie zaprezentowaliśmy mnóstwo polotu, odwagi, kreatywności oraz niezłą skuteczność.

Mimo pełnej dominacji Sportowej w pierwszym meczu, gracze Sportingu w 3 dni odbudowali się mentalnie, podchodząc do przeciwnika bez żadnych kompleksów i zbędnego respektu.

Poprzednie starcie potraktowane zostało jako wypadek przy pracy i surowa lekcja, którą zawodnicy wraz z trenerem odrobili perfekcyjnie.

Pełne skupienie i koncentracja, chęć pokazania się z jak najlepszej strony, świetna reakcja po odbiorze i wsparcie dla zawodników z piłką, a także coraz lepsza asekuracja ofensywna – to wszystko złożyło się na kapitalny występ naszych Orlików, na miarę ogromnego potencjału.

Drużynie należą się wielkie brawa, tym bardziej kiedy weźmiemy pod uwagę natężenie meczów i towarzyszące im ww. okoliczności.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Dawid Breulich