C1 Trampkarz: Victoria Częstochowa 7:1 Sporting FA Lubliniec

W niedzielę 08.10.2023 nasza drużyna Trampkarza rozegrała wyjazdowe spotkanie z Victorią Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej PPN Częstochowa.
Lider rozgrywek nie pozostawił wątpliwości, która drużyna była tego dnia lepsza, zwyciężając na swoim terenie pewnie i wysoko 7:1.

Początek rywalizacji nie zapowiadał tego co miało nastąpić później, ponieważ gracze Sportingu bardzo dobrze weszli w mecz, świetnie wychodząc spod pressingu i agresywnego doskoku miejscowych oraz płynnie przechodząc do konstruowania akcji na połowie przeciwnika.

Cierpliwie szukaliśmy otwartej piłki, często ją znajdując oraz mieszając co jakiś czas z dłuższym zagraniem, czy akcjami indywidualnymi.
W pierwszych 15 minutach robiliśmy na prawdę dobre wrażenie, pieczętując ten okres gry bramką z rzutu wolnego w 6min.

Po objęciu prowadzenia mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu.
Przy jednej z nich kapitalną interwencją popisał się golkiper Victorii, który w ostatniej chwili sparował na rzut rożny, piłkę zmierzającą wprost w okienko jego bramki.

Później, nie wiedzieć czemu w nasze szeregi wkradły się niepewność, zwątpienie oraz panika, co stanowiło tylko wodę na młyn dla miejscowych.
Victoria w 21min doprowadziła do wyrównania, po czym kolejne trafienia stanowiły już tylko kwestię czasu.

W naszych szeregach zabrakło liderów, którzy łączyliby zarówno wysokie umiejętności piłkarskie, jak i pewność siebie, determinację, pracowitość i nieustępliwość, a także odpowiedzialność za drużynę w trudnych momentach.

W wielu kluczowych fazach przechodziliśmy obok meczu; odpuszczaliśmy krycie, byliśmy spóźnieni na całej długości i szerokości boiska, nie dotrzymując tempa gospodarzom i nie realizując przedmeczowych założeń.
Na dodatek brakowało jakości w najprostszych działaniach technicznych, co przekładało się również na szeroko pojętą kulturę gry, skutkiem czego po serii 3 zwycięstw, musieliśmy uznać wyższość rywala.

Ten mecz miał być testem charakteru i trzeba powiedzieć otwarcie, że go nie zaliczyliśmy.

Wiele fragmentów spotkania pokazało, że mogliśmy podjąć dużo bardziej wyrównaną rywalizację, niestety determinacja w naszych szeregach stanowiła tego dnia zasób deficytowy.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski