D1 Młodzik: Ajaks Częstochowa 2:4 Sporting FA Lubliniec

W niedzielę 08.10.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Ajaksem Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po nierównym, ale długimi momentami bardzo dobrym występie w naszym wykonaniu, pokonaliśmy gospodarzy w przekonującym stylu 4:2.

Początek spotkania charakteryzował się bojaźliwą postawą, niepewnością w działaniach i ogromem niedokładności w wykonaniu naszych młodych piłkarzy.
Można powiedzieć, że tym sposobem sprokurowaliśmy sobie trafienie do własnej siatki w 7min, na które już 2 minuty później odpowiedzieliśmy po składnej akcji kombinacyjnej.

Wyrównanie wlało nieco przekonania w poczynania graczy Sportingu, natomiast nadal cechowała nas ospałość i przestoje w grze, dzięki czemu Ajaks ponownie wyszedł na prowadzenie.

Mimo tego, że miejscowi jako pierwsi notowali trafienia, wraz z upływem czasu rysowała się nasza przewaga jakościowa, zarówno w działaniach indywidualnych, jak i pod względem kultury gry.

Przekładało się to bezpośrednio na coraz groźniejsze sytuacje pod bramką gospodarzy, a w końcu doprowadziło do wyrównania na 16min przed przerwą.

Na drugą odsłonę nasi młodzi piłkarze wyszli z wiarą i przekonaniem, dzięki którym zaczęliśmy prezentować swoje najlepsze walory, długo utrzymując się przy piłce, wykorzystując wykreowaną poprzez ruch bez piłki przestrzeń i podwajając ilość wykreowanych sytuacji podbramkowych w stosunku do pierwszych 40 minut.

Dzięki kontroli wydarzeń boiskowych, zniwelowaliśmy do minimum zagrożenie ze strony Ajaksu, notując przy okazji dwie kolejne bramki i oraz pewne zwycięstwo.

Podsumowując spotkanie, nie można nie wspomnieć o zawirowaniach personalnych przed samym wyjazdem.
Sprawiły one, że musieliśmy ściągnąć z łóżka na ostatnią chwilę jednego z zawodników, wracającego właśnie po kontuzji, dzięki czemu mieliśmy (AŻ!) jednego rezerwowego.

Tym bardziej drużynie należą się duże brawa, że mimo niesprzyjających okoliczności i początkowych kłopotów w grze, przełamali rywala, pokazując ambicje i wysokie umiejętności piłkarskie.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski