E1 Orlik: Podsumowanie meczów ligowych.

W minionym tygodniu nasza drużyna Orlików rozegrała kolejne dwa spotkania, w ramach I ligi okręgowej PPN Częstochowa.
Po trudnym początku rozgrywek i przełamaniu w ostatnim czasie, mnogość meczów zaczyna się dawać we znaki naszym młodym piłkarzom, co wyraźnie widoczne było w potyczkach z zespołami Ajaks Częstochowa i Sportowa Częstochowa.

 

03.10.2023 Ajaks Częstochowa – Lubliniec, orlik przy u. Kochcickiej.

Gracze Sportingu mecz rozpoczęli bojaźliwie, popełniając szereg błędów indywidualnych, co od początku wykorzystywali goście.
Agresywna próba odbioru piłki przez drużynę Ajaksu przysporzyła wiele problemów z wznowieniem z autu bramkowego.
Wpłynęło to na trudności z przenoszeniem piłki na połowę rywala, a co za tym idzie z tworzeniem sytuacji strzeleckich.
Przyjezdni byli odpowiednio przygotowani na krótkie otwarcie, świadomie zostawiając przestrzeń w wybranych obszarach boiska.
Przeciwnik skutecznie zniwelował atut, którym w poprzednich meczach bez wątpienia było swobodne, świadome wznowienie i zdobywanie przestrzeni.
Raz za razem wpadaliśmy w “pułapkę” przygotowana przez gości, co w połączeniu z ich przewagą fizyczną odbierało nam atut i pewność siebie w grze 1×1 w ataku.
Mimo trudnych warunków postawionych przez Ajaks, młodzi piłkarze Sportingu po pewnym czasie zaadaptowali się do bosikowej rzeczywistości narzuconej przez rywala, dzięki temu znajdywaliśmy nowe rozwiązania, które pozwalały stworzyć całkiem sporo sytuacji strzeleckich, z których nieliczne wykorzystaliśmy.

 

06.10.2023 Sportowa Częstochowa – Częstochowa, Lourdyjska 1

Mecz bez historii z gatunku tych, w których mimo wielkich chęci i zaangażowania wychodziło na prawdę niewiele.
To ewidentnie nie był nasz dzień, a w dodatku gospodarze zaprezentowali kapitalną dyspozycję oraz świetne wyszkolenie w każdym elemencie piłkarskiego abecadła, dominując od pierwszego do ostatniego gwizdka.
Jakby tego było mało, naszym sprzymierzeńcem nie była też naturalna nawierzchnia, która w dodatku tego dnia była mokra, a do której kilku naszych młodych piłkarzy nie dostosowało obuwia.

W obu spotkaniach odebraliśmy solidną lekcję futbolu, która przy konsekwentnej pracy zaprocentuje w przyszłości.

Trener:
Dawid Breulich