D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 4:0 Sportowa Częstochowa

W niedzielę 01.10.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika podejmowała zespół Sportowa Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po dość jednostronnym spotkaniu, pewnie i przekonująco, pokonaliśmy przyjezdnych 4:0.

Za nami mecz, któremu towarzyszyły niemałe kłopoty personalne, skutkiem czego musieliśmy uzupełnić kadrę o dwóch rodzynków z rocznika 2013.
Nasze ustawienie również było nieco eksperymentalne, a kilku zawodników zagrało na całkowicie nowych pozycjach.
Niektóre formacje wystąpiły też w zestawieniu, jakiego do tej pory nie oglądaliśmy.

Tak czy inaczej już pierwsze minuty pokazały, że to Sporting będzie drużyną kontrolującą grę i nadającą ton wydarzeniom boiskowym.

Goście skupili się przede wszystkim na bronieniu dostępu do własnej bramki, wyczekiwaniu naszych błędów i szukaniu swoich szans w kontratakach oraz stałych fragmentach gry.

Takie podejście do rywalizacji, początkowo sprawiło nam trochę kłopotów, ale z upływem czasu gracze Sportingu wynajdywali coraz lepsze sposoby na rozluźnienie szyków obronnych rywali, aż w 24 minucie dopięliśmy swego wychodząc na prowadzenie.

Od tego momentu można powiedzieć, że w większym bądź mniejszym stopniu kontrolowaliśmy bieg wydarzeń już do końca, dokładając kolejne trafienia.

W pierwszej odsłonie podwyższyliśmy na 2:0 strzałem po rzucie różnym, nie wykorzystując w międzyczasie wielu znakomitych okazji.

Po zmianie stron dołożyliśmy kolejne dwa trafienia, raz za razem zagrażając bramce przyjezdnych po świetnych akcjach kombinacyjnych oraz rajdach skrzydłami.

W końcowej fazie brakowało nam jednak najczęściej chłodnej głowy oraz chęci współpracy z partnerami.
Co najmniej 4 zmarnowane szanse mogliśmy wsadzić do przysłowiowego “pustaka”, gdyby tylko zawodnik przy piłce dostrzegł kolegów z drużyn i zechciał im podać.
Drugie tyle nie wpadło do bramki Sportowej, ze względu na nadmierne emocje i “podpalenie” w polu karnym.

Nie mniej jednak, należy pochwalić cały zespół za równą, świadomą i co najważniejsze powtarzalną grę, w której element przypadkowości zniwelowany został przez naszych młodych piłkarzy do minimum.

Duże brawa dla nowo zestawionej obrony, na czele z bramkarzem, za zachowanie czystego konta.
Natomiast największe wyróżnienie należy się wspomnianym wcześniej rodzynkom z 2013, którzy bez kompleksów weszli do rywalizacji ze starszymi kolegami, pokazując duże umiejętności indywidualne, zaangażowanie i serce do gry.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski