E1 Orlik: Lot Konopiska – I Liga Okręgowa PPN Cz-wa

W piątek 13.10.2023 na orliku przy ul. Kochcickiej, Sporting podejmował Lot Konopiska w ramach I ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa.
Był to kolejny mecz rewanżowy i kolejna okazja do zatarcia nie najlepszego wrażenia z potyczki wyjazdowej, która odbyła się w pierwszej kolejności.
Jak chcieli, tak zrobili – nasz zespół Orlika, będący ewidentnie na fali wznoszącej, zaserwował ponownie świetne widowisko, pełne determinacji, zaangażowania i stale rosnących umiejętności piłkarskich, a także boiskowej świadomości.

Mimo na prawdę dobrego występu w przekroju całego spotkania, nie weszliśmy zbyt dobrze w mecz, przez pierwszy kwadrans szukając spokoju i opanowania.
Przyjezdni zauważyli nerwowość w naszych poczynaniach i nie zawahali się jej wykorzystać, strzelając dwie bramki.

Z biegiem czasu nasi młodzi piłkarze doszli jednak do głosu, przejmując inicjatywę i narzucając swoje tempo i styl gry.
Bardzo umiejętnie i dość swobodnie wychodziliśmy spod pressingu rywali, sprawnie i skutecznie przedostając się w okolice ich bramki i dokumentując swoją przewagę kolejnymi trafieniami.

Taki stan rzeczy utrzymywał się jeszcze przez kilkanaście minut drugiej połowy, po czym osiedliśmy nieco na laurach i nasza czujność została uśpiona.
Goście ponownie nie omieszkali skorzystać z takiej chwili słabości, spychając nas na dłuższy moment pod własną bramkę i pieczętując lepszy okres gry golami.

Generalnie Lot był tego dnia skuteczny do bólu, punktując bezlitośnie niemal wszystkie błędy własne Sportingu.
Natomiast trzeba przyznać, że nasi gracze bardzo szybko wyciągali wnioski i wprowadzali korektę w boiskowe poczynania, za każdym razem odpowiadając ze zdwojoną determinacją i nowym zapasem chęci.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Dawid Breulich