C1 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 5:1 Sokół Wręczyca

W sobotę 14.10.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował zespół Sokół Wręczyca, w ramach III ligi wojewódzkiej C1 PPN Częstochowa.
Po ciekawym meczu i dobrej postawie naszych młodych piłkarzy, pewnie pokonaliśmy przyjezdnych 5:1.

Pierwsze minuty potyczki nie zwiastowały tak przekonującego występu, gdyż w naszych poczynaniach widać było sporo napięcia i nerwowości, co goście próbowali wykorzystać, wywierając zdecydowaną presję.

Zareagowaliśmy jednak w porę i w najlepszy możliwy sposób, przeprowadzając błyskawiczną akcję lewym skrzydłem, zakończoną trafieniem w 12 minucie.
Od tej pory gracze Sportingu zaczęli łapać odpowiedni luz i rytm w grze, przejmując kontrolę nad meczem, co już w kolejnej minucie zaskutkowało podwyższeniem prowadzenia.

Ogrom pracy w środku pola, niwelujący zagrożenie pod naszą bramką już w zarodku oraz ochrona pola karnego, kiedy przeciwnikom udało się już przedrzeć w jego okolice.
Bardzo dobre wykorzystanie całej długości boiska w budowaniu akcji ofensywnych i duży polot w kreowaniu sytuacji strzeleckich – to wszystko przełożyło się na końcowy sukces i przekonujące zwycięstwo.

Potyczka miała też niemiły akcent w postaci braku sędziego, natomiast trenerzy obu drużyn poradzili sobie całkiem nieźle z prowadzeniem zawodów, uczciwie rozsądzając sytuacje sporne, a czasem zdecydowanie studząc emocjonalne zapędy zawodników.

Podsumowując nasz występ trzeba powiedzieć otwarcie; potencjał piłkarski został po raz kolejny potwierdzony na boisku, co szczególnie po słabym meczu w poprzedniej kolejce jest budujące i równoznaczne z wyciągnięciem odpowiednich wniosków.

W ofensywie byliśmy jak zawsze kreatywni i niebezpieczni, natomiast najbardziej cieszy korekta w grze obronnej, nad która pracowaliśmy w przedmeczowym mikrocyklu.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski