D2 Młodzik: Sparingowo z KF Akademia Pyskowice

W sobotę 02.03.2024 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika młodszego podejmowała w meczu kontrolnym zespół KF Akademia Pyskowice.
Spotkanie obfitowało w ciekawe akcje ofensywne oraz wiele sytuacji bramkowych dla jednej i drugiej drużyny.

Początek meczu to inicjatywa po stronie Sportingu, co już w pierwszych 10 minutach miało odzwierciedlenie w kilku sytuacjach podbramkowych, z których jedną zamieniliśmy na trafienie.

Zespół zdecydowanie poprawił organizację gry w atakowaniu, co widoczne było w umiejętnym wykorzystaniu zarówno szerokości jak i długości boiska.
Powyższe atuty zdecydowanie ułatwiały kontrolowanie meczu w pierwszej połowie, a gdy dołożymy do tego bardzo dobrą reakcję po stracie, połączoną z asekuracją, to śmiało można powiedzieć, że dzięki sprawnemu bronieniu atakowało nam się jeszcze lepiej.

Pomimo wyraźnej przewagi i licznych sytuacji bramkowych, nie udało się podwyższyć prowadzenia, a po 30 minutach goście doszli do głosu, wykorzystując nasze błędy indywidualne w budowaniu ataku, jeden z nich zamieniając na wyrównujące trafienie.

W drugich 40 minutach nasi młodzi piłkarze oddali nieco inicjatywę przyjezdnym, długimi momentami ograniczając się do ataku szybkiego.
Trzeba jednak przyznać, że w tej formie ataku prezentowaliśmy dużą jakość.
Nasze kontrataki były szybkie, groźne i skuteczne. Z dużą łatwość dochodziliśmy tym sposobem do sytuacji strzeleckich, z których dwie zamieniliśmy na bramki.
Trzecią dołożyliśmy po składnej akcji zespołowej i od tej pory kontrolowaliśmy mecz.

Zespół z Pyskowic w końcówce miał jeszcze kilka zrywów, lokując nawet piłkę w naszej siatce po jednym z nich, nie zmieniło to jednak obrazu gry.

Pod względem organizacji gry był to bez wątpienia nasz najlepszy mecz z dotychczas rozegranych.
Zdecydowanie częściej szukaliśmy i skutecznie znajdywaliśmy sposób na zmianę sektora działań, choć w wielu momentach nadal brakowało uspokojenia tempa gry oraz rytmizacji.
Na uwagę zasługuje na pewno zdecydowany wzrost cech wolicjonalnych, tym bardziej w konfrontacji z przeważającym fizycznie rywalem.
Pozytywnym prognostykiem jest fakt, że działania treningowe, mają bezpośredni odzwierciedlenie w działaniach meczowych.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich