F1 Żak: Podsumowanie meczów ligowych

W minionym tygodniu, drużyna Żaka rozegrała dwa spotkania, w ramach I ligi okręgowej F1 PPN Lubliniec.
W środę 08.05.2024 na orliku przy ul. Szymały miała miejsce “wyjazdowa” potyczka derbowa z ASMS Lubliniec, natomiast w piątek 10.05.2024 na orliku przy ul. Sobieskiego, podejmowaliśmy zespół UKS APN Gmina Tworóg.

Obydwa mecze były dla naszych młodych piłkarzy bardzo wymagające pod względem fizycznym, zarówno ze względu na warunki atmosferyczne, jak i przewagę siłową rywali.

Nie mniej jednak przebieg gry, jak i nastawienie zawodników Sportingu, różniły się od siebie diametralnie w każdej z potyczek.

Do meczu z ASMSem podeszliśmy ze zbyt dużym respektem(by nie powiedzieć z bojaźnią), ale również sporym deficytem koncentracji, przede wszystkim w pierwszej kwarcie.

Rywale, oprócz zdecydowanej przewagi warunków fizycznych, potrafili również dość sprawnie operować piłką, dzięki czemu wykorzystywali naszą ospałość i bierność, do kreowania licznych sytuacji strzeleckich.

Od drugiej kwarty mecz się nieco wyrównał, Sporting tworzył coraz więcej okazji pod bramką gospodarzy, w konsekwencji zaliczając swoje trafienia.

Nie mniej jednak, w przekroju całego spotkania mieliśmy kłopoty z utrzymaniem odpowiedniego poziomu koncentracji, bardzo dobre momenty przeplatając z nerwowymi, czy też bardzo pasywnymi.

 

W potyczce z UKS APN Gmina Tworóg, na pierwszy rzut oka dysproporcja warunków fizycznych była jeszcze większa, natomiast gracze Sportingu od początku charakteryzowali się ruchliwością, aktywnością w każdej fazie gry oraz niemałą kreatywnością.

Można powiedzieć, że to my przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy grę, ale napotkaliśmy też na spore trudności ze sforsowaniem twardej jak skała linii obrony przyjezdnych.

Tak czy inaczej, zespół imponował liczbą wykreowanych sytuacji strzeleckich, determinacją oraz skutecznością w odbiorze, a także umiejętnie wychodził spod wysokiego pressingu drużyny z Tworoga.

Do pełni szczęścia zabrakło nieco skuteczności i chociaż swoje trafienia zaliczyliśmy, to spokojnie mogło ich być trzy razy więcej.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Adrian Kucharski