F1 Żak: Podsumowanie meczów ligowych

Miniony tydzień w wykonaniu Żaków był bardzo intensywny. Ponownie w przeciągu 3 dni rozegraliśmy dwa spotkania, w ramach I ligi okręgowej F1 PPN Lubliniec, zdobywając kolejne, cenne doświadczenia.

Pierwsza potyczka miała miejsce w Kochcicach.
W środę 15.05.2024 zmierzyliśmy się z tamtejszym Mechanikiem i trzeba powiedzieć, że gospodarze postawili nam bardzo twarde warunki.
Siła, szybkość oraz intensywność zaproponowane przez miejscowych, sprawiły, że zaledwie przez 50% czasu gry byliśmy w stanie dotrzymać im tempa.

Sporting popełniał też podstawowe błędy w bronieniu, które Mechanik wykorzystywał z chirurgiczną precyzją.
Co prawda nasi młodzi piłkarze również wykreowali sporo klarownych sytuacji strzeleckich, natomiast nasza skuteczność pozostawiała tego dnia wiele do życzenia.

Niemałym wyzwaniem okazała się również trawiasta nawierzchnia oraz duże wymiary boiska, nie mniej jednak cieszymy się, że zawodnicy otrzymali nowe bodźce, które w przyszłości zaprocentują lepszą adaptacją do tego typu warunków.

W piątek 17.05.2024 Żaki  zanotowały kolejny wyjazd, tym razem do Woźnik.
Drużyna tamtejszego MLKSu składała się z dużo starszych dziewczyn, tym bardziej, że nasz zespół jest raczej jednym z  młodszych w lidze.
Sporting wszedł bardzo dobrze w mecz, kreując mnóstwo okazji bramkowych i wykorzystując kilka z nich.

Z biegiem czasu poziom koncentracji zaczął jednak spadać, a narastało zmęczenie wynikające z ciągłego zmagania ze zdecydowanie większym rywalem.
W końcówce MLKS przejął inicjatywę i odpowiedział swoimi bramkami.

Mimo, iż w obu meczach odstawaliśmy fizycznie od przeciwników, były to kompletnie inne doświadczenia i inne wymagania boiskowe, natomiast obydwie potyczki dostarczyły cennej nauki naszym młodym piłkarzom.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Adrian Kucharski