D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 13:4 KS Stradom Cz-wa

W sobotę 18.05.2024 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Młodzik młodszy podejmował KS Stradom Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej D2 PPN Częstochowa.
Po dobrym, równym i niezwykle skutecznym spotkaniu w wykonaniu naszych młodych piłkarzy, pewnie i wysoko pokonujemy przyjezdnych 13:4.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Stradom postawił twarde warunki, spychając nas do głębokiej defensywy.
Gracze Sportingu przetrzymali jednak frontalny atak gości, nie pozwalając wyrządzić sobie krzywdy, a następnie odpowiedzieli trzema bramkami w przeciągu zaledwie 3 minut.

Taki przebieg wydarzeń boiskowych wyraźnie ostudził zapędy przyjezdnych, co pozwoliło nam na spokojne zorganizowanie gry.
Było to o tyle trudne, że zespół wystąpił w nowym, eksperymentalnym ustawieniu, które miało swój oficjalny test w warunkach meczowych.

Niewątpliwie dużym wyzwaniem w przeciągu całego spotkania okazała się rytmizacja i spokojne, płynne przenoszenie centrum gry.
Mecz długimi momentami przypominał ciągnącą się fazę przejściową, na co wpływ miała niewątpliwie wysoko ustawiona obrona gości, w związku z czym gracze Sportingu często prostymi środkami próbowali zdobywać przestrzeń za ich plecami(co niejednokrotnie okazywało się skuteczne).

Paradoksalnie, mimo dużej ilości strzelonych bramek, najlepszym elementem w naszym wykonaniu było zagęszczanie środka w bronieniu oraz doskok w tempo i domykanie pressingu w bocznych sektorach.

Choć rezultat na to nie wskazuje, goście również stworzyli sobie sporo okazji bramkowych, głównie po naszych problematycznych wznowieniach z autu bramkowego, natomiast zarówno bramkarz jak i nasza linia obrony, imponowali tego dnia wysokim poziomem koncentracji i szybką reakcją adekwatną do okoliczności.

Podsumowując jednym zdaniem; byliśmy tego dnia skuteczni zarówno w bronieniu jak i w atakowaniu z akcentem na atak szybki.
Poszczególni zawodnicy zaprezentowali też dużą jakość w działaniach indywidualnych w atakowaniu, co udokumentowali bardzo widowiskowymi trafieniami, ku uciesze zgromadzonych kibiców.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich