D2 Młodzik: Victoria Cz-wa 2:13 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 22.06.2024 zespół Młodzika młodszego udał się do Częstochowy, by rozegrać mecz ostatniej kolejki III ligi wojewódzkiej D2 PPN Częstochowa z tamtejszą Victorią.
Po dominującym występie pewnie i wysoko, pokonujemy gospodarzy 13:2, udanie rewanżując się za domową wpadkę.

Choć rezultat na to nie wskazuje, to drużyna z Częstochowy weszła lepiej w mecz, narzucając w pierwszych 10 minutach swój styl i tempo gry.
Co prawda Sporting objął szybko prowadzenie, natomiast to miejscowi w tym okresie gościli częściej w okolicach naszego pola karnego, tworząc zagrożenie.

Początkowe kłopoty naszego zespołu miały charakter adaptacyjny, ponieważ  w pierwszych minutach nie umieliśmy się przystosować do dużej przestrzeni oraz boiska naturalnego na Victorii.
Jednak w momencie, w którym złapaliśmy orientację przestrzenną i zaczęliśmy wykorzystywać całą szerokość boiska, śmiało można powiedzieć, że mecz dla gospodarzy się zakończył.

Elementami kluczowymi w atakowaniu okazało się skupienie uwagi i zmiana sektora działań w odpowiednim tempie, na co rywale nie umieli znaleźć recepty w defensywie.
Wykorzystanie przestrzeni wyglądało bardzo dobrze, zarówno w ataku pozycyjnym, jak i szybkim, dzięki czemu w różnorodny i nieprzewidywalny sposób zdobywaliśmy obszar za plecami obrońców, świetnie uciekając spod presji jaką Victoria zakładała automatycznie po stracie.

Jakby tego było mało, to co sprawiało kłopot defensorom miejscowych, okazało się naszym ogromnym atutem w fazie bronienia.
Cierpliwe przesuwanie, umiejętna identyfikacja krycia i przygotowanie skutecznej pułapki pressingowej, głównie w strefie średniej, mogło na prawdę imponować, tym bardziej, że tego elementu nie sposób było zaobserwować w poprzednich potyczkach.

Podsumowując; wysoki poziom koncentracji na przestrzeni całego spotkania, szybka adaptacja do warunków boiskowych i świadome odniesienie do nich w odpowiednim rytmie, zapewniło nam pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich