F1 Żak: AS Lubliniec 3:3 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 08.05.2021 na orliku przy ul. Szymały, Sporting zainaugurował rozgrywki ligi Żaka PPN Lubliniec.
Naszym rywalem był zespół AS Lubliniec, który w derbowym spotkaniu wystąpił w roli gospodarza.
Po dobrej grze w wykonaniu naszych podopiecznych, mecz zakończył się rezultatem 3:3.

Opinia trenera Dawida:

Początek spotkania to zdecydowana dominacja naszej drużyny. Skonstruowana już w pierwszej minucie gry akcja ofensywna, składająca się z kilku podań, zakończyła się powodzeniem. Zawodnicy mimo ukierunkowania na grę indywidualną coraz częściej decydują się na inne rozwiązania, co wpływa na ich mniejszą przewidywalność w grze.
Po szybko zdobytych bramkach oraz stworzeniu kilku dogodnych sytuacji, inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Największym zagrożeniem dla naszych zawodników były dalekie dośrodkowania w okolice bramki, bezpośrednio z linii bocznej boiska – praktycznie z każdego miejsca.
Przeciwnik w ten sposób wykorzystał indywidualne błędy w kryciu, co skutkowało zdobyciem przez niego dwóch trafień.
Mimo optycznej przewagi gospodarzy, przez większą część gry na boisku panował chaos. Stworzone sytuacje, których AS w tym meczu niewątpliwie miał więcej, często były efektem boiskowego zamieszania lub wynikały z indywidualnych błędów naszych zawodników.
Na wyróżnienie na pewno zasługuje bardzo dobra postawa bramkarza oraz poświęcenie pozostałych zawodników w grze defensywnej.
W grze ofensywnej zawodnicy kolejny raz świetnie radzą sobie z fazą otwarcia gry.
Mimo wysokiego ustawienia rywali, umiejętnie znajdowali przestrzeń i swobodnie potrafili przenieść grę na połowę przeciwnika. Cieszy w szczególności rosnąca świadomość graczy. W odróżnieniu od rywali zawodnicy często korygowali błędy współpartnerów np. w czasie krycia lub sygnalizowali swoje lepsze ustawienie w danej sytuacji, co wpływało na większą skuteczność w grze.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich