D1 Młodzik: Orzeł Pawonków 0:5 Sporting FA Lubliniec

W poniedziałek 10.05.2021 na stadionie Orła Pawonków, Sporting zainaugurował rundę wiosenną w ramach lublinieckiej ligi Młodzika starszego.
Spotkanie po dość jednostronnej grze zakończyło się naszym wysokim, choć obiektywnie patrząc, skromnym zwycięstwem 5:0.

Pogoda tego dnia dopisała. Można powiedzieć, że była to pierwsza okazja dla zawodników, by zmierzyć się z ponad 20 stopniową temperaturą i w grze było to widoczne.
Zawodnicy Sportingu przyzwyczajeni do narzucania wysokiego tempa od pierwszych minut, zrobili to i tym razem, co zaowocowało objęciem prowadzenia już w 2 minucie spotkania.
Chcąc iść za ciosem, próbowaliśmy jeszcze bardziej podkręcić, nie biorąc pod uwagę wyżej wspomnianych warunków atmosferycznych i zapominając o arytmii gry. Tym samym drenowaliśmy mocno swoje zasoby energii, co w późniejszych minutach było bardzo widoczne i odbiło się ewidentnie na dynamice, dokładności oraz płynności w grze.
Nie zmienia to jednak faktu, że nasza dominacja nie podlegała wątpliwości ani na chwilę. To my prowadziliśmy grę i dyktowaliśmy warunki na boisku i to głównie my stwarzaliśmy sytuacje strzeleckie, chociaż Orzeł ambitnie starał się odgryzać, wykorzystując nasze wysokie ustawienie.
Podsumowując spotkanie; przy tak trudnych warunkach, z którymi przyszło nam się zmierzyć pierwszy raz w tym sezonie, zdecydowanie nadużywaliśmy gry indywidualnej, nie wykorzystując potencjału gry zespołowej. Cieszy natomiast, że mimo tego potrafiliśmy sobie stworzyć mnóstwo sytuacji strzeleckich, z których wykorzystaliśmy “tylko” 5.
Cieszy również bardzo dobre wprowadzenie do zespołu zawodników z rocznika 2010, bo to ciekawa melodia przyszłości.

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski