F1 Żak: Sparta Lubliniec 3:8 Sporting FA Lubliniec

W czwartek 27.05.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał derbowe spotkanie ze Spartą w ramach lublinieckiej ligi Żaków F1.
Po ciekawym spotkaniu, pewnie pokonaliśmy gospodarzy 8:3.

Opinia trenera Dawida:

Pomimo dobrego spotkania, które przypieczętowane zostało pewnym zwycięstwem, nasza drużyna nie obeszła się dziś bez kłopotów.
Nie bez znaczenia okazał się fakt, iż graliśmy na naturalnym boisku wydzielonym z pełnowymiarowej płyty, co dla naszych podopiecznych stanowiło niecodzienne doświadczenie.
Wpłynęło to znacząco na naszą organizację gry oraz obiór przestrzeni, a przeciwnik potrafił to umiejętnie wykorzystać, tworząc zagrożenie.
U naszych zawodników widoczna była natomiast wyraźna przewaga w indywidualnej grze ofensywnej. Przekładało się to na dogodne sytuacje strzeleckie, co w połączeniu ze skutecznością sprawiło, że na przerwę schodziliśmy z zaliczką 5 bramek.
Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana, a gracze drużyny przeciwnej na każdego straconego gola odpowiadali trafieniem.
Ozdobą tego meczu niewątpliwie była bramka zdobyta przez zawodnika Sparty, który z okolicy połowy boiska zdołał umieścić piłkę w siatce.
Była to kolejna wartościowa potyczka, która pozwala wyciągnąć wiele cennych wniosków szkoleniowych. Mimo dużej ilości pozytywów w grze naszych zawodników widoczne były pewne rezerwy, co z pewnością nie pozostanie bez znaczenia w kontekście ich dalszego rozwoju.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich