D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 2:0 Piast Gliwice

W sobotę 29.05.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał rewanżowe spotkanie z Piastem Gliwice w ramach II ligi wojewódzkiej Młodzika młodszego.
Mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 2:0.

Początek spotkania był raczej ostrożny i badawczy w wykonaniu Sportingu. W poczynaniach zawodników wyczuwalna była lekka nerwowość i to Piast starał się przejąć inicjatywę, utrzymując się przy piłce i próbując konstruować akcje ofensywne.
Goście nie stwarzali jednak większego zagrożenia, a nasi gracze z każdą minutą nabierali luzu, przejmując kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi.
Śmiało można powiedzieć, że od 15 minuty, to my zaczęliśmy dyktować warunki na murawie, narzucając swój styl gry i coraz częściej zagrażając bramce przyjezdnych.
W 26 minucie przyniosło to skutek w postaci trafienia, kiedy po składnej akcji zespołowej rozmontowaliśmy defensywę drużyny z Gliwic.
Od tej pory nasza przewaga stawała się coraz bardziej wyraźna i coraz częściej gościliśmy z piłką w okolicach pola karnego rywala.
Po zmianie stron Sporting zagrał z jeszcze większym animuszem, wprowadzając na bieżąco wiele korekt w organizacji gry w odniesieniu do pierwszej odsłony. Na efekty nie trzeba było czekać długo, bo już w 8 minucie drugiej połowy zdobyliśmy bramkę numer 2, podwyższając prowadzenie.
Sytuacji na powiększenie zdobyczy bramkowej stworzyliśmy sobie jeszcze wiele, ale tego dnia skuteczność nie była naszą najmocniejszą stroną. W niektórych akcjach podbramkowych do skutecznej finalizacji zabrakło również współpracy pomiędzy partnerami.
Nie zmienia to jednak faktu, że w przekonujący sposób udowodniliśmy, że wyjazdowe zwycięstwo z Piastem nie było dziełem przypadku i w pełni nam się należało.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski