D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 0:2 Stadion Śląski Chorzów

W sobotę 12.02.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika podejmowała sparingowo KS Stadion Śląski Chorzów.
Po zaciętym spotkaniu ulegliśmy gościom 2:0.

Choć nasi gracze w pierwszych minutach wyglądali nieco ospale, mecz od początku był bardzo wyrównany.
Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie przewagę optyczną zyskali chorzowianie, będąc częściej w posiadaniu piłki.
Z przewagi tej niewiele jednak wynikało, ponieważ wysoko grająca linia obrony Sportingu raz za razem łapała przyjezdnych na spalone.
A gdy zespołowi z Chorzowa udało się już stworzyć zagrożenie, na posterunku był nasz bramkarz.
Z czasem Sporting doszedł do głosu w ofensywie, tworząc kilka klarownych sytuacji strzeleckich. Zabrakło w nich jednak precyzji i nieco determinacji.
Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 0:0.
W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, nadal jedni i drudzy mieli swoje okazje, nadal był to mecz walki, który w dużej mierze toczył się w środku pola.
Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 38min, kiedy to w pechowych okolicznościach strzeliliśmy sobie bramkę samobójczą.
Od tej pory z zawodników uszło nieco powietrze, a przewaga Stadionu zaczęła się uwydatniać.
W 42 minucie po nieudanej “pułapce ofsajdowej” przyjezdni podwyższyli na 2:0, pieczętując tym samym swoje zwycięstwo.

Spotkanie było bardzo pożyteczne pod względem szkoleniowym i pokazało po raz kolejny, że jesteśmy w stanie toczyć wyrównane boje z topowymi akademiami ze Śląska.
Teraz zawodników czekają ferie i ładowanie akumulatorów, by ze zdwojoną siłą wrócić do treningów, co przełoży się na jeszcze lepszą dyspozycję.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: