E1 Orlik: Towarzysko z Piastem Gliwice

W sobotę 12.02.2022 na orliku przy ul. Kochcickiej, nasza drużyna Orlika rozegrała sparing z drużyną Piasta Gliwice. Spotkanie trwało 70 minut i obfitowało w wiele ciekawych akcji indywidualnych i zespołowych oraz pięknych bramek.

Była to pierwsza okazja w tym roku do gry na boisku dla nas, lecz adaptacja do nowych warunków nastąpiła bardzo szybko i zawodnicy obu drużyn od samego początku spotkania narzucili bardzo wysokie tempo. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana z delikatną przewagą naszego zespołu, który długimi momentami zamykał gości na własnej połowie i odbierał wiele piłek w strefie wysokiej tworząc przy tym wiele sytuacji bramkowych. Niestety bardzo dobra postawa bramkarza gości oraz skuteczność naszych zawodników nie przełożyła się na zdobycz bramkową.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił, inicjatywę przejął zespół Piasta, który umiejętnie potrafił wykorzystać bardzo wysoką grę naszego zespołu. Goście prostymi środkami tworzyli sytuacje bramkowe, które wykańczali z chirurgiczną precyzją.

Mecz był bardzo wartościowy pod aspektem szkoleniowym i pokazał, że rywalizacja na najwyższym poziomie na Śląsku nie jest dla chłopaków żadną nowością. Teraz zawodnicy mają tydzień wolnego z okazji ferii zimowych na ładowanie akumulatorów, by ze zdwojoną mocą wrócić do treningów, prezentując jeszcze wyższy poziom w kolejnych spotkaniach!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek