D1 Młodzik: LKS Kamienica Polska 3:5 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 16.04.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z LKS Kamienica Polska, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po trudnym spotkaniu, pełnym zwrotów akcji, pokonaliśmy gospodarzy 5:3.

Pomimo ogromnej przewagi pod względem posiadania piłki, kultury gry, umiejętności indywidualnych, a także liczby klarownych sytuacji strzeleckich, spotkanie przyniosło nam sporo kłopotów.
Stan boiska po całonocnych opadach pozostawiał wiele do życzenia, natomiast był jednakowy dla obu drużyn.
Nie da się jednak ukryć, że dla zespołu budującego na małej przestrzeni i preferującego grę kombinacyjną, stanowiło to dużo większe wyzwanie, niż dla teamu, który broni nisko i stara się odpowiadać prostymi środkami w ataku szybkim.
Można wręcz powiedzieć, że drużynie ustawionej na swojej połowie, tego typu warunki w wielu sytuacjach sprzyjają. Tak było i tym razem w przypadku miejscowych.

W pierwszej połowie Sporting wyglądał bardzo dobrze pod względem wykorzystania przewagi w bocznych sektorach.
Stworzyliśmy sobie dzięki temu wiele klarownych sytuacji, których niestety nie potrafiliśmy sfinalizować.
Natomiast największą bolączkę w przekroju całego spotkania stanowiła nasza reakcja po stracie oraz brak odpowiedniej asekuracji ofensywnej, co rywale w prosty sposób wykorzystali, schodząc na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.
Po zmianie stron nasz zespół się przebudził, świetnie w tempie operując piłką i raz za razem ostrzeliwując bramkę gospodarzy.
Dosyć szybko doprowadziliśmy do wysokiego prowadzenia 4:1, po czym w nasze poczynania wkradły się nonszalancja oraz brak koncentracji.
I tak oto, zamiast spokojnie kontrolować przebieg meczu i z czasem cierpliwie dokładać kolejne trafienia, zapłaciliśmy za to utratą dwóch bramek, dzięki którym miejscowi zyskali kontakt i nowe siły.
Ostatecznie przewaga umiejętności wzięła górę i w jednej z licznych okazji strzeleckich, umieściliśmy piłkę w siatce, pieczętując nasze zwycięstwo 5:3.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski