E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 4:4 Lotnik Kościelec

We wtorek 19.04.2022 drużyna Orlika w ramach rozegrała zaległą trzecią kolejkę w ramach II ligi okręgowej Orlika E1 Częstochowa. Gościliśmy na orliku przy ul. Kochcickiej drużynę LKS Lotnik Kościelec.

W porównaniu do ostatniego meczu z drużyną Rakowa Częstochowa dzisiejsze spotkanie pod względem intensywności było na zdecydowanie niższym poziomie. Nie da się ukryć, że podczas pierwszej części spotkania zawodnicy Sportingu myślami byli chyba jeszcze przy świętach Wielkanocnych. Drużyna gości grała bardzo odważnie podczas fazy otwarcia budując grę od własnego pola karnego, korzystając przy tym bardzo często z bramkarza. Natomiast tylko i wyłącznie bierna oraz ospała gra w odbiorze naszych zawodników skutkowała tym, że drużyna z Kościelca nie straciła kilku bramek w pierwszych 10′ minutach meczu. W 6′ minucie po ataku szybkim goście obejmują prowadzenie, a w 11′ minucie strzelają bramkę na 2:0 po prostym błędzie indywidualnym naszego zawodnika. W 18′ minucie zaledwie 10 sekund po wejściu na boisku w swoim pierwszym kontakcie z piłką bramkę strzela Sebastian Myland. W ostatniej akcji pierwszej części po wykorzystaniu przewagi liczebnej i podaniu Tobiasz Geroski ponownie na listę strzelców wpisuje się Sebastian Myland.

Na drugą połowę zawodnicy Sportingu wyszli z założeniami zwiększenia aktywności w odbiorze piłki oraz podkręcenia tempa budowania akcji ofensywnych. Niestety mimo optycznej przewagi oraz tworzenia wielu sytuacji bramkowych sporo do życzenia pozostawiała decyzyjność i brak zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Strzały z nieprzygotowanych decyzji, zbyt wczesne próby oddania strzału mimo wolnej przestrzeni, którą należało wykorzystać w celu zbliżenia się do bramki i doprowadzenia do sytuacji sam na sam nie pozwalały powiększyć dorobku bramkowego. W 40′ minucie drużyna gości ponownie obejmuje prowadzenie. Po wstrzeleniu piłki z rzutu wolnego z dalekiej odległości w sporym zamieszaniu piłka odbiła się od jednego z zawodników z Kościelca i wpadła do bramki. W 54′ minucie do wyrównania doprowadza Tobiasz Geroska po strzale sprzed pola karnego. W 56′ minucie mocny strzał z dystansu Borysa Gerlica-Mrugały przełamuje ręce bramkarza gości i na cztery minuty przed końcem spotkania obejmujemy prowadzenie. W kolejnych minutach stwarzamy trzy sytuacje, w których powinniśmy zamknąć spotkanie, lecz nie potrafimy wykorzystać klarownych sytuacji. Na minutę przed końcem niewymuszona strata w bocznym sektorze boiska stwarza okazję to kontry drużyny z Kościelca, który kończy się bramką wyrównującą. W doliczonym czasie stwarzamy jeszcze dwie sytuacje, jedną z nich goście ratują z linii bramkowej i spotkanie kończy się remisem 4:4.

Podsumowując, występ naszego zespołu pozostawiał dziś wiele do życzenia. Pasywna gra zawodników w odbiorze piłki, zbyt wolne tempo budowania akcji ofensywnych oraz decyzyjność podczas finalizacji akcji to aspekty, które były bardzo daleko od poziomu, który pokazywał nasz zespół w ostatnich meczach.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek