D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 3:0 Płomień Częstochowa

W środę 20.04.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał zaległą 3 kolejkę w ramach III ligi wojewódzkiej Młodzika starszego PPN Częstochowa.
Po ciekawym spotkaniu, prowadzonym w dobrym tempie, pokonaliśmy przyjezdnych 3:0.

W pierwszych minutach meczu, ku zaskoczeniu naszych zawodników, to goście narzucili presję i wysokie tempo, co w połączeniu z dużą agresją w odbiorze wywołało niemały chaos w organizacji gry Sportingu.
Szczególna nerwowość widoczna była przy naszych próbach budowania od bramki, gdzie przy wysokim pressingu Płomienia podejmowaliśmy wiele nie najlepszych decyzji. Jedna z nich mogła się nawet zakończyć prowadzeniem przyjezdnych, kiedy nasz bramkarz zagrał piłkę w środkowy sektor wprost do przeciwnika.

Z biegiem czasu gracze Sportingu oswoili się jednak z agresywną grą Płomienia, przejmując inicjatywę i coraz swobodniej operując piłką.
Dość szybko, bo już w 10 minucie przełożyło się to na zdobycz bramkową po składnej akcji zespołowej.
Od tej chwili goście z minuty na minutę zaczęli słabnąć, stając się niejako ofiarą narzuconej przez siebie presji.
My natomiast utrzymaliśmy tempo zaproponowane na początku przez rywali, dokładając do tego coraz większy luz w grze kombinacyjnej.
W pierwszej odsłonie, pomimo kilku klarownych sytuacji, nie przyniosło to jeszcze rezultatu w postaci bramek.
Po zmianie stron przewaga Sportingu nie podlegała już żadnej dyskusji. Zespół stworzył mnóstwo sytuacji strzeleckich, zarówno po akcjach zespołowych, indywidualnych jak i stałych fragmentach, wykorzystując (tylko) dwie z nich i pewnie zwyciężając 3:0.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: