E1 Orlik: Jedność Boronów 3:9 Sporting FA Lubliniec

W piątek 22.04.2022 drużyna Orlika rozegrała szóstą kolejkę II ligi okręgowej PPN Częstochowa. Tym razem udaliśmy się na wyjazdowe spotkanie do Boronowa. Po jednostronnym widowisku wygrywamy 9:3.

Sporting od pierwszego gwizdka sędziego przejął inicjatywę i próbował znaleźć sposób na bardzo defensywnie usposobiony w przekroju całego spotkania zespół gospodarzy. Byliśmy zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym na małej przestrzeni, ponieważ drużyna Jedności broniła się praktycznie całym zespołem w obrębie własnego pola karnego. W 7′ minucie Aleksander Sosnowski wygrywa pojedynek 1×1 przed polem karnym i wykorzystując małą powierzchnię wolnej przestrzeni oddaje precyzyjny strzał lewa nogą w krótki róg i zdobywa bramkę na 1:0. W 17′ minucie po szybkiej kontrze gospodarze doprowadzają do wyrównania. W 20′ i 30′ minucie dwa piękne strzały z dystansu Tobiasza Geroski zostają zamienione na bramki i do przerwy prowadzimy 3:1.

Po zmianie stron przewaga Sportingu nie podlegała już żadnej dyskusji. Zespół stworzył mnóstwo sytuacji strzeleckich, zarówno po akcjach zespołowych, indywidualnych jak i stałych fragmentach, wykorzystując sześć z nich i pewnie zwyciężając 9:3

Podsumowując, postawa zespołu podczas dzisiejszego spotkania była na zdecydowanie wyższym poziomie niż we wtorkowym meczu z Lotnikiem Kościelec. Przede wszystkim cieszy dużo agresywniejsza postawa podczas odbioru piłki oraz szybka reakcja po jej stracie. Dzięki temu przez prawie 80% spotkania byliśmy w posiadaniu piłki i mogliśmy cieszyć się ofensywną grą, a jej najlepszym podsumowaniem będzie ciekawa statystyka celnych strzałów, których oddaliśmy aż 35!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek
Asystent: Dominik Jelonek