D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 4:1 Victoria Częstochowa

W sobotę 24.09.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Victorię Częstochowa w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po ciekawym spotkaniu, pewnie pokonaliśmy przyjezdnych 4:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy Sportingu przejęli inicjatywę, przenosząc ciężar gry na połowę rywala.
Drużyna z Częstochowy odważnie i w ciekawy sposób próbowała budować akcje od tyłu, ale stwarzało to jednocześnie szanse dla nas na założenie wysokiego pressingu.

Tak też się stało w 2 minucie, kiedy po udanym skoku pressingowym i odbiorze w strefie wysokiej wyszliśmy na prowadzenie.
Trzeba jednak przyznać, że goście niejednokrotnie umiejętnie omijali naszą presję, przenosząc ciężar gry wyżej i inicjując własne ataki.

Tak czy inaczej, to Sporting był drużyną prowadzącą grę i w 26 minucie udokumentował to bramką na 2:0, po podaniu z rzutu wolnego za linię obrony Victorii.

Podwyższenie rezultatu nie wpłynęło jednak korzystnie na postawę zawodników.
W naszą grę wkradło się sporo chaosu i niepotrzebnie traciliśmy siły na przepychanki w tłoku, w środkowym sektorze. Natomiast w pierwszej odsłonie nic się już nie wydarzyło.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do nas, co już w 43 minucie, po świetnej akcji kombinacyjnej i podaniu prostopadłym (piętką!) przełożyło się na kolejne trafienie.

Od tego momentu gra stała się bardzo otwarta.

Gracze Sportingu za wszelką cenę chcieli dokładać kolejne trafienia, tworząc raz za razem sytuacje strzeleckie.
Natomiast przyjezdni, po naszych niewykorzystanych okazjach mieli spore pole do groźnych kontrataków.

Sporting wyszedł z tej “wymiany argumentów” lepiej, podwyższając w 55 minucie na 4:0.

Przy tak wysokim prowadzeniu nasze szyki obronne mocno się rozluźniły, a nasi gracze pozwalali sobie na bardzo wiele.

Jeden z nich po rzucie rożnym dla Victorii, pozwolił sobie nawet na przyjęcie górnej piłki w naszym polu karnym pod presją 3 rywali!
Przyjęcie z powietrza pod względem technicznym było kapitalne – stadiony świata. Natomiast tak duże nagromadzenie przeciwników na tak małej przestrzeni zakończyło się ostatecznie rzutem karnym, który goście skutecznie wykonali, ustalając końcowy rezultat.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski