C2 Trampkarz: Piast Gliwice 10:0 Sporting FA Lubliniec

W niedzielę 25.09.2022 Sporting udał się do Gliwic na wyjazdowe spotkanie II ligi wojewódzkiej C2 ŚLZPN.
Naszym rywalem był tamtejszy Piast – lider rozgrywek, który do tej pory zgromadził komplet punktów.

Mimo ambitnej postawy młodych piłkarzy Sportingu, gospodarze pewnie i wysoko zwyciężyli 10:0.

Miejscowi od początku przejęli inicjatywę i widać było, że to oni będą dyktować warunki na boisku.
Już pierwsze fragmenty meczu pokazały, że Piast umiejętnie korzysta ze swojej przewagi fizycznej, co w połączeniu z wyszkoleniem indywidualnym sprawiało naszym graczom sporo kłopotów.

Sytuacji nie ułatwiały też nasze kłopoty kadrowe, wynikające z licznych zachorowań oraz kontuzji.

Nie mniej jednak, spotkanie w wykonaniu Sportingu miało dwa oblicza.

W pierwszej połowie podeszliśmy do rywala ze zbyt dużym respektem, a w naszej grze brakowało energii i stanowczości.
Zbyt dużo przegranych piłek stykowych, zbyt delikatna gra i kilka prezentów sprawiło, że na przerwę schodziliśmy z siedmiobramkową stratą, a dobre momenty można było policzyć na palcach jednej ręki.

Natomiast druga odsłona obfitowała w na prawdę sporo pozytywnych i obiecujących fragmentów, które przekładały się na klarowne sytuacje strzeleckie.
Coraz częściej skutecznie pracowaliśmy w odbiorze, wygrywaliśmy pojedynki 1×1, wielokrotnie udanie wychodziliśmy spod wysokiego pressingu rywali i gdybyśmy zachowali więcej zimnej krwi pod ich bramką, powinniśmy co najmniej dwukrotnie trafić do siatki w sytuacjach sam na sam z bramkarzem.

Na uwagę zasługuje też fakt, że był to kolejny mecz na pełnowymiarowym boisku, który przez pełne 80 minut wybiegaliśmy w dobrym tempie.

Postronnym widzom przy takim rezultacie zapewne trudno będzie odnaleźć pozytywy, natomiast z perspektywy trenera drużyna robi sukcesywne postępy z meczu na mecz.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: