D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 12:1 Znicz Kłobuck

W sobotę 19.11.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Znicz Kłobuck w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po dosyć jednostronnym spotkaniu, pewnie pokonaliśmy przyjezdnych 12:1.

Za nami ostatnia kolejka rundy jesiennej i trzeba przyznać, że było to mocne zakończenie w wykonaniu naszych młodych piłkarzy.
Tym samym zakończyliśmy również tygodniowy maraton meczowy, w którym od wtorku rozegraliśmy aż 3 spotkania, rywalizując co drugi dzień i notując komplet punktów.

Mimo sporych kłopotów kadrowych, które towarzyszyły nam przez całą rundę i trwającemu procesowi wprowadzania graczy z rocznika 2011 do piłki 9-osobowej, cały okres rozgrywkowy możemy uznać za udany i owocny.

Nowi zawodnicy dosyć szybko zaadaptowali się do wymogów Młodzika, stanowiąc mocne elementy zespołu, co szczególnie widoczne było w końcówce rundy.

Jeśli chodzi o potyczkę ze Zniczem, od pierwszych minut Sporting przejął inicjatywę, prawie nie schodząc z połowy rywala i rzadko oddając piłkę.

Tym razem byliśmy w stanie utrzymać odpowiedni poziom koncentracji i intensywność przez cały mecz, nie zostawiając przyjezdnym zbyt wielkiego pola manewru.

Jak zawsze jest kilka elementów, które można by poprawić; jak chociażby cierpliwe budowanie, kiedy przeciwnik zamyka przestrzeń, natomiast po takim maratonie, gdzie graliśmy z częstotliwością profesjonalistów, chłopakom należą się zasłużone brawa i odpoczynek.

A gdy tylko baterie zostaną naładowane, przyjdzie czas na wnioski i korekty.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski