C1 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 5:6 Sportowa Częstochowa

W sobotę 28.10.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował zespół Sportowa Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej C1 PPN Częstochowa.
Mecz obfitował w wiele sytuacji strzeleckich, efektownych bramek oraz tyleż samo zwrotów akcji, by zakończyć się zwycięstwem Sportowej 6:5.

Mimo świetnego początku spotkania i prowadzenia 3:0 po 13 minutach gry, w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że był to nasz dobry występ.

Owszem, w ofensywie byliśmy niezwykle kreatywni. Stwarzaliśmy okazje strzeleckie niemal w każdy możliwy sposób; zarówno po grze kombinacyjnej w środkowym sektorze i podaniach prostopadłych za plecy obrońców, jak i po akcjach indywidualnych i grupowych ze skrzydła.
Trafiliśmy do siatki po rzucie rożnym, notabene oddając fantastyczny strzał z woleja w samo okienko. Trafiliśmy też po kapitalnym strzale z dystansu zza pola karnego.

Nie zmienia to jedna faktu, że ilością kuriozalnych sytuacji, które wystąpiły tego dnia w naszej fazie bronienia, można by obdzielić kilkanaście spotkań.

Najbardziej niepokojący jest natomiast brak determinacji i odpuszczanie w kluczowych momentach, co mimo przewagi jakościowej, skutkuje przewagą faktyczną drużyny przeciwnej na boisku.

Brak reakcji po stracie, lub reakcja spóźniona i nieadekwatna do sytuacji, brak ochrony pola karnego, czy asekuracji ofensywnej, brak krycia przy stałych fragmentach gry (4 z 6 bramek straciliśmy po stałych fragmentach!), skupianie skupionej uwagi w okolicach własnego pola karnego, gdy dawno stworzyliśmy sobie opcje do przeniesienia i zdobycia przestrzeni.

Niestety wnioski z poprzednich spotkań nie zostały wyciągnięte, choć nasza gra w atakowaniu była momentami imponująca i to ona pozostaje największym pozytywem.
Nam natomiast nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i przestawić się na tryb działania.
Działania na podstawie założeń i planów, a nie na podstawie emocji jak to miało miejsce w dwóch poprzednich meczach.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski