D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 8:0 Lot Konopiska

W sobotę 28.10.2023 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Lot Konopiska, w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po dominującym występie w ładnym stylu, pokonaliśmy przyjezdnych 8:0.

Początek spotkania był nieco chaotyczny i ospały w naszym wykonaniu, natomiast nie ulegało wątpliwości po czyjej stronie jest inicjatywa i kto będzie tego dnia prowadził grę.

Goście skupiali się przede wszystkim na bronieniu i próbach ataku szybkiego po odbiorze, co nie pozostawało bez znaczenia w kontekście kreowania sytuacji strzeleckich.
Przeszkadzał nam również nieco fakt, że każdy z graczy bardzo chciał strzelić bramkę i w związku z takim nastawieniem, nie wybieraliśmy optymalnych rozwiązań w okolicach pola karnego rywala.

Przełamanie nastąpiło w 17 minucie, kiedy to po zamieszaniu pod bramką i wielokrotnych próbach umieszczenia  piłki w siatce, w końcu znalazła ona drogę do celu.

Od tego momentu kontrolowaliśmy już w pełni przebieg wydarzeń boiskowych, a kolejne trafienia pozostawały tylko kwestią czasu.

W pierwszej połowie dołożyliśmy jeszcze trzy i na przerwę schodziliśmy z czterobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron i kilku korektach, w drugich 40min niemal nie opuszczaliśmy połowy Lotu, raz za razem ostrzeliwując bramkę gości.

Multum sytuacji podbramkowych, jak i świetnie przygotowane strzały z dystansu, przełożyły się na (tylko) cztery kolejne bramki.
Świetna kontrola nad piłką i umiejętne utrzymywanie się przy niej, zniwelowały niemal do zera zagrożenie ze strony przyjezdnych, co zaowocowało czystym kontem naszego bramkarza.

Wnioski z poprzednich spotkań, jak również bieżąca korekta w trakcie trwania zawodów, potwierdzają wysoki potencjał zespołu oraz właściwy kierunek, w którym zmierza.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski