C1 Trampkarz: Lotnik Kościelec 2:3 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 04.11.2023 nasza drużyna Trampkarza rozegrała wyjazdowe spotkanie z Lotnikiem Kościelec, w ramach III ligi wojewódzkiej C1 PPN Częstochowa.
Mecz nie należał do najładniejszych, gdyż brakowało w nim płynności i rytmu. Nie zabrakło natomiast zwrotów akcji i dramaturgi.
Tym razem to my w końcówce spotkania przechyliliśmy szalę zwycięstwa na 3:2, kończąc rundę jesienną z tarczą.

Nasza drużyna pokazała tego dnia dwa zupełnie odmienne oblicza, przedzielone przerwą pomiędzy pierwszą a drugą połową.

Na pierwsze 40 minut ewidentnie zostaliśmy głowami w szatni, sprawiając wrażenie nieobecnych na boisku i totalnie nieświadomych zadań i celów meczowych.
Raz za razem prokurowaliśmy groźne sytuacje pod własnym polem karnym, co gospodarze przekładali na okazje strzeleckie, pieczętując swoją przewagę dwoma trafieniami.

Sporting natomiast bardzo rzadko gościł pod bramką przeciwnika, z trudem oddając tylko kilka strzałów w pierwszej połowie.

Po dość mocnej reprymendzie w przerwie i kilku korektach w składzie, po zmianie stron nasi młodzi piłkarze ruszyli do odrabiania strat.

Co prawda nasze działania długimi fragmentami oparte były na prostych środkach, ale w grze pojawiły się już zamysł i świadomość, a przede wszystkim zaangażowanie i determinacja.

Wraz z upływem czasu, akcje Sportingu zaczęły się coraz bardziej zazębiać, a pod bramką miejscowych zrobiło się bardzo gorąco.

Ostatecznie z wielu wykreowanych sytuacji strzeleckich, wykorzystaliśmy 3, odwracając losy meczu i zamazując bardzo słabą pierwszą połowę.

Warto zanotować, iż debiut w starszej kategorii zanotował nasz nominalny Młodzik młodszy z rocznika 2012, rozgrywając zawody w pełnym wymiarze czasowym i będąc jednocześnie najrówniej grającym zawodnikiem w przekroju całego meczu – duże brawa!

Na spotkanie ponownie nie dotarł arbiter, co niestety również miało przełożenie na obraz gry, która po obu stronach była szarpana i nerwowa.

Nie da się ukryć, że w szeregach Sportingu największym deficytem jest sfera mentalna, czego odbiciem są kłopty z utrzymaniem odpowiedniego poziomu koncentracji  i jakości w grze przez pełne 80 minut.
Piłkarsko w drugiej odsłonie potwierdziliśmy swoją przewagę, natomiast potencjał niepodparty odpowiednim nastawieniem znaczy niewiele, co pokazało z resztą pierwsze 40 minut.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski