E1 Orlik: RKS Raków Częstochowa – I Liga Okręgowa PPN Cz-wa

W piątek 10.11.2023 na orliku przy ul Kochcickiej, Sporting podejmował RKS Raków Częstochowa, w ramach I ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa.
Spotkanie było zacięte i wyrównane i choć w grze długimi fragmentami dominowały walka i chaosu, przez większość czasu jej trwania, to my byliśmy stroną przeważającą.

Nasi młodzi piłkarze rozpoczęli z dużym respektem do rywala, oddając inicjatywę gościom i ograniczając się wyłącznie do ataku szybkiego.
Pierwszym minutom towarzyszyło sporo nerwowości, natomiast nie brakowało determinacji i zaangażowania, które w przeciwieństwie do nerwowości zostały z nami do ostatniego gwizdka.

Oba zespoły były dobrze zorganizowane w grze obronnej, stąd zdobywanie przestrzeni i tworzenie sytuacji strzeleckich w pierwszej fazie meczu okazało się niezwykle trudne dla każdej ze stron.
Z upływem czasu i zapasów paliwa, szyki obronne zaczęły się jednak rozluźniać, a liczba błędów indywidualnych zwiększać, stąd okazji bramkowych oglądaliśmy zdecydowanie więcej.

Pierwsze trafienia należały do graczy Sportingu, co dodało niewątpliwie pewności i wiary w siebie, przekładając się na dużo większą kreatywność w ofensywie, zarówno w działaniach indywidualnych, jak i w akcjach kombinacyjnych.

Tradycyjnie, po dobrym okresie gry, nie zabrakło też fazy rozluźnienia, kiedy to ponownie oddaliśmy inicjatywę przyjezdnym.
Raków nie omieszkał skorzystać z tego czasu, notując swoje dobre momenty i zamieniając je na trafienia.

Nie mniej jednak, w przekroju całego spotkania, to my kontrolowaliśmy jego przebieg, wykazując się dużą skutecznością zarówno w atakowaniu jak i w bronieniu.

W zestawieniu z meczem w Częstochowie, zaprezentowaliśmy zdecydowany progres w zorganizowanym odbiorze oraz szybkim i skutecznym przejściu do ofensywy.
Jednak to postępy w sferze mentalnej i rosnąca z meczu na mecz świadomość boiskowa, są największymi powodami do zadowolenia i każą nam optymistycznie patrzeć na rozwój zawodników.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Dawid Breulich