F1 Żak: Sparingowo z Liswartą Lisów

W poniedziałek 20.11.2023 na hali SP3, nasza drużyna Żaków rozegrała spotkanie kontrolne z rówieśnikami z Liswarty Lisów.
Mecz toczony był w bardzo dobrym tempie, obfitując w wiele ciekawych akcji i bramek.

Od pierwszych minut potyczki w poczynaniach naszych młodych piłkarzy widać było ogromny głód gry i chęć zdobywania goli.
Nasza postawa cechowała się swobodą w operowaniu piłką, kreatywnością i odwagą w pojedynkach 1×1, co podparte dużą aktywnością i ruchliwością na prawdę cieszyło oko.

Zaangażowanie graczy Sportingu w przekroju całego meczu zasługuje na duże uznanie, choć momentami zabrakło nieco koncentracji, przez co w prosty sposób traciliśmy bramki.
Szczególnie widoczne było to w naszej fazie otwarcia oraz przy stałych fragmentach gry, po których to zanotowaliśmy większość strat bramkowych w tym spotkaniu.

Pomimo dużej skuteczności zespołu z Lisowa, to Sporting posiadał inicjatywę i optyczną przewagę przez większość czasu gry, charakteryzując się ofensywnym, ambitnym i pozytywnym nastawieniem.
Zarówno styl gry, jak i towarzyszący jej entuzjazm, napawają optymizmem w kwestii kierunku i jakości indywidualnego rozwoju zawodników.

Warto również wspomnieć, że w sparingu swój klubowy debiut zaliczyła dwójka graczy, zdobywając nowe doświadczenia i pokazując się z dobrej strony w nowym środowisku i okolicznościach.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Dominik Jelonek