E1 Orlik: Orlik Blachownia – I Liga Okręgowa PPN Cz-wa

W sobotę 18.11.2023 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Orlikiem Blachownia, w ramach I ligi okręgowej E1 PPN Częstochowa.
Była to ostatnia potyczka ligowa przed przerwą zimową i trzeba przyznać, że zwieńczenie rundy jesiennej dostarczyło nam niemało kłopotów i niewiele brakowało, a mecz nie doszedł by w ogóle do skutku.

Piętrzące się zawirowania kadrowe, wynikające zarówno z kwestii zdrowotnych zawodników, jak i innych(?!) przyczyn, sprawiły że do Blachowni dotarliśmy w siedmioosobowym składzie, co również nie było pewne do ostatniej chwili.

Mimo wyżej wspomnianych problemów, początek rywalizacji to pełna kontrola wydarzeń boiskowych w wykonaniu graczy Sportingu i przez pierwsze 20 minut nic nie zapowiadało, że ten obraz może się zmienić.

Nasi młodzi piłkarze odznaczali się łatwością w zdobywaniu przestrzeni, a co za tym idzie – kreowaniu sytuacji strzeleckich.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze doszli jednak do głosu, grając coraz odważniej i upatrując swoich szans w dużej mierze w stałych fragmentach gry, które niewątpliwie okazały się dla nas problematyczne.

Po zmianie stron, brak możliwości zmian personalnych zaczął być bardzo widoczny w naszych szeregach, a ubytek na pasku energii pogłębiał się z każdą minutą gry.

Miejscowi widząc taki stan rzeczy, nie zawahali się z niego skorzystać, spychając nas do głębokiej defensywy i kontrolując drugą odsłonę meczu.
Pojedyncze sytuacje strzeleckie dla naszego zespołu, w drugich 30 minutach wynikały przede wszystkim z akcji indywidualnych poszczególnych zawodników, którzy od czasu do czasu łapali energię na zdecydowane zrywy w ataku szybkim.

Pomijając pierwszy fragment pierwszej połowy, nasi młodzi piłkarze w przekroju całego meczu mieli duży problem z pełnym zagospodarowaniem przestrzeni na placu gry.
Po odbiorze piłki nie wykorzystywaliśmy długości i szerokości boiska, co mocno utrudniało przejście do ataku i złapanie oddechu w obliczu kłopotów kadrowych, które okazały się tego dnia naszym największym przeciwnikiem.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Dawid Breulich