C1 Trampkarz: Sparingowo ze Stadionem Śl. Chorzów

W środę 14.02.2024 nasza drużyna Trampkarza rozegrała wyjazdowe spotkanie kontrolne z KS Stadion Śląski Chorzów – rocznik 2010.
Rywalizacja miała miejsce w Żarkach, gdzie chorzowianie przebywają aktualnie na obozie.

Stadion od pierwszych minut narzucił wysokie tempo gry, spychając nas do głębokiej defensywy, w której raz za razem popełnialiśmy szkolne błędy, szybko tracąc bramki.

Niestety wielokrotnie, sami zamykaliśmy się we własnej strefie niskiej, potęgując nerwowość w działaniach, która przekładała się wprost proporcjonalnie na błędne decyzje i zagrożenie w naszym polu karnym.

Zanim się ocknęliśmy, trzeba było schodzić na przerwę, a “Zieloni” mieli już sporą zaliczkę bramkową po bezdyskusyjnej dominacji.
Sporting przed przerwą zanotował jedno trafienie, po ładnej indywidualnej akcji lewym skrzydłem.

Na drugie 40minut nasi młodzi piłkarze wyszli z wiarą i dużymi chęciami do gry, które chorzowianie od razu na początku przygasili, strzelając szybko trzy bramki.

Sporting nie załamał się jednak, dążąc konsekwentnie do zniwelowania strat i trzeba powiedzieć otwarcie, że w ostatnich 20 minutach to my przejęliśmy kontrolę nad meczem, wypracowując sobie sporo klarownych okazji strzeleckich, po składnych akcjach.

Trzy z nich zamieniliśmy na trafienia, do ostatniego gwizdka szukając swoich szans na dogonienie Stadionu i wyrównanie stanu rywalizacji.
Czasu jednak nie wystarczyło, ale udaną końcówką zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.

Za nami bardzo wymagająca potyczka, która pokazała ile jeszcze potrzeba pracy, by móc rywalizować na tak wysokim poziomie, a przede wszystkim jak ważna jest regularność i konsekwencja w rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności.
Zespół po raz kolejny potwierdził swój potencjał, ale nasz dobrze dysponowany rywal uwypuklił też wyraźnie problemy w naszej organizacji gry, przede wszystkim w defensywie.

Cieszy na pewno ilość wypracowanych sytuacji strzeleckich oraz sposób w jaki do nich dochodziliśmy.
Strzelenie czterech bramek takiemu zespołowi jak Stadion Śląski, również napawa optymizmem, tak jak dobry występ graczy z rocznika 2011, czy rodzynka z 2012.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski