D2 Młodzik: Relacje z meczów sparingowych.

W sobotę 10.02.2024 oraz niedzielę 18.02.2024 nasza nowo powstała drużyna Młodzika młodszego D2, podejmowała na Stadionie Miejskim w Lublińcu odpowiednio; Sokół Orzech oraz zaprzyjaźnione OKS Olesno.
Spotkania pod względem przebiegu gry i intensywności, różniły się od siebie diametralnie, natomiast obydwa dostarczyły wielu cennych informacji szkoleniowych, które należy uwzględnić w procesie treningowym.

Czynnikiem łączącym obie potyczki były bez wątpienia; chaos i nerwowość w początkowej fazie gry oraz problem z zagospodarowaniem dużo większej niż w kategorii E1 przestrzeni.
Największe kłopoty najmłodszym graczom, sprawiało wykorzystanie długości boiska i nie było to żadnym zaskoczeniem dla sztabu szkoleniowego.

Zarówno w jednym jak i w drugim spotkaniu, mieliśmy również sporo na prawdę dobrych momentów w działaniach indywidualnych w atakowaniu, co bez wątpienia cieszyło oko.

Oczywiście potrzeba czasu, żeby przystosować się do wymagań piłki 9-osobowej, a zespół wszedł w sparingi praktycznie z marszu, nie mniej jednak nasi młodzi piłkarze dostarczyli sporo pozytywnego feedbacku.

Spotkanie z Sokołem toczone było raczej na umiarkowanej intensywności, do której nawet nasze rodzynki z rocznika 2014 były się w stanie odpowiednio przystosować.
Pomimo wspomnianego wcześniej chaosu w początkowej fazie meczu, z biegiem czasu gracze Sportingu zaczęli przejmować inicjatywę, by w drugiej połowie w pełni kontrolować wydarzenia boiskowe, kreując i wykorzystując liczne sytuacje strzeleckie.
Goście swoje okazje stwarzali jedynie po naszych błędach indywidualnych – głównie w fazie otwarcia, a także po ataku szybkim.

Mecz z OKSem różnił się przede wszystkim pod względem tempa i intensywności, które goście narzucili od pierwszego gwizdka.
Na twarzach zawodników Sportingu, widoczne było już po 15 minutach gry, że jest to dla nich niemałe wyzwanie.

W pierwszych 40 minutach potyczka była w miarę wyrównana i opierała się głównie na walce o strefę średnią.
W naszych szeregach obiecująco wyglądała współpraca środkowych pomocników, a także skuteczne pojedynki indywidualne w atakowaniu.

Mimo licznych okazji strzeleckich przed przerwą, to goście objęli prowadzenie na 5minut przed końcem pierwszej połowy, wykorzystując rozkojarzenie naszych obrońców w strefie niskiej.

Drugą odsłonę przyjezdni rozpoczęli od trafienia, na które Sporting szybko odpowiedział, próbując iść za ciosem.
Z każdą minutą nasi młodzi piłkarze opadali jednak z sił, dzięki czemu OKS przejął kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, podwyższając rezultat dwoma bramkami w końcówce.

Bardzo pożyteczne sprawdziany i cenne doświadczenia, zarówno dla zawodników jak i sztabu szkoleniowego, który szuka optymalnych rozwiązań treningowych, by przystosować graczy do nowej kategorii wiekowej.
Na podstawie dotychczasowych potyczek śmiało możemy stwierdzić, że proces adaptacji przebiega sprawnie, ale na pewno będzie wymagał wiele czasu, obserwacji i bieżących korekt.
Najważniejszym czynnikiem, który chcemy zaakcentować, jest znalezienie sposobu, by zawodnicy ucząc się nowej organizacji gry, nie zatracali atutów charakterystycznych dla ich poprzedniej kategorii wiekowej, do której większość rocznikowo jeszcze przynależy.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:


Sporting FA Lubliniec – Sokół Orzech

Skład meczowy

Protokół meczowy


Sporting FA Lubliniec – OKS Olesno

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich