C1 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 2:1 Olimpijczyk Częstochowa

We wtorek 02.04.2024 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował zespół Olimpijczyka Częstochowa, w ramach III ligi wojewódzkiej C1 PPN Częstochowa.
Po dość bezbarwnym występie w naszym wykonaniu, nie bez trudu, ale jednak zasłużenie, pokonaliśmy przyjezdnych 2:1.

Choć od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa leżała po stronie Sportingu, nasze działania były powolne, jednostajne i bardzo przewidywalne.
Dodatkowo, niemal przez całe spotkanie szwankowała organizacja gry praktycznie w każdej formacji, przy czym największe komplikacje wynikały z funkcjonowania i współpracy środkowych pomocników.

Goście widząc nasz brak przekonania i niezdecydowanie, poczuli swoją szansę i to oni wyszli w pierwszej połowie na prowadzenie, nie oddając go do przerwy.

Po zmianie stron zawodnicy Sportingu zebrali się w sobie i ruszyli do odrabiania strat.
Zmiennicy dali odpowiedni impuls drużynie, dzięki czemu w 7 minucie drugiej odsłony, po efektownej akcji dwójkowej doprowadzamy do wyrównania.

Mimo zdecydowanej przewagi naszych młodych piłkarzy i sporej liczby okazji strzeleckich, na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 60 minuty, ale było warto.
Piłka do siatki wpadła bowiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kapitalnym strzale z woleja.
Jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym spotkaniu, która ustaliła rezultat końcowy, pieczętując nasze zwycięstwo.

Podsumowując spotkanie, trzeba powiedzieć otwarcie, że nie był to nasz dzień i w działaniach grupowych oraz zespołowych mało rzeczy funkcjonowało dobrze.
Największe deficyty widoczne były w organizacji gry w bronieniu, z naciskiem na odpowiednią reakcję po stracie i wypełnienie struktury.
Tak czy inaczej, pod względem umiejętności indywidualnych górowaliśmy nad przyjezdnymi i to indywidualności zadecydowały o naszym ostatecznym zwycięstwie.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski