D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 2:1 Liswarta Krzepice

W sobotę 06.04.2024 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Młodzik młodszy podejmował rówieśników z Liswarty Krzepice, w ramach III ligi wojewódzkiej D2 PPN Częstochowa.
Po dobrym, wyrównanym i zaciętym spotkaniu, Sporting okazał się drużyną bardziej zdeterminowaną i skuteczniejszą, notując pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Potyczkę rozpoczęliśmy najgorzej jak można – w 3 minucie dając gościom prezent, z którego nie zawahali się skorzystać.
Jak się później okazało, błąd decyzyjny przy próbie rozwinięcia ataku od strefy niskiej, zamieniony przez Liswartę na trafienie, to były jedynie złe dobrego początki.

Zespół nie załamał się trudnym startem i szybko przeszedł do realizacji zadań meczowych.
Gra była bardzo wyrównana i zacięta i toczyła się głównie w strefie średniej.
Imponowaliśmy tam przede wszystkim dyscypliną, nieustępliwością oraz reakcją adekwatną do wydarzeń boiskowych, czyli dokładnie tym, czego zabrakło w poprzednich spotkaniach.

Strata bramkowa w pierwszych minutach podziałała mobilizująco na naszych młodych piłkarzy, ale widać też było pośpiech i emocjonalność w budowaniu akcji.
Chcieliśmy jak najszybciej przedostać się w pole karne rywala i odrobić straty, co sprawiało, że nasze działania w ofensywie nie zawsze były odpowiednio przygotowane – brakowało rytmizacji.

Tak czy inaczej, to Sporting atakował groźniej, raz za razem tworząc sytuacje strzeleckie.
Obrona gości bardzo dobrze blokowała strzały na finiszu, a bramkarz kilkukrotnie parował na auty, czy obramowanie bramki.

W 18 minucie doprowadzamy jednak do upragnionego trafienia wyrównującego, które natchnęło jeszcze więcej wiatru w żagle naszej sportingowej łodzi.

Mimo kilku dogodnych okazji na podwyższenie, w pierwszych 40 minutach rezultat nie uległ już zmianie i na przerwę schodziliśmy przy stanie remisowym.

Po zmianie stron widać było jeszcze większą determinację w naszych poczynaniach, szczególnie w działaniach obronnych.
Odpowiednia identyfikacja krycia, doskok w tempo i nieustanna praca, by przejść do stanu posiadania piłki, który jako drużyna najbardziej lubimy – to mogło się podobać.

Mało tego, im lepiej prezentowaliśmy się w bronieniu, tym nasze ataki były lepsze i groźniejsze.
Pojawił się również element uspokojenia i utrzymania piłki, kiedy sytuacja tego wymagała oraz przeniesienia ciężaru, gdy uwaga została skupiona.

Gra kombinacyjna w środkowym sektorze i szykowane w nim podania; zarówno prostopadłe jak i oskrzydlające, przekładały się na sporą liczbę okazji bramkowych.

Jedną z nich zamieniamy na trafienie w 67 minucie, po świetnej dwójkowej akcji, wychodząc tym samym na zasłużone prowadzenie.

Ostatnie 10 minut, to inicjatywa po stronie gości, z której to jednak do ostatniego gwizdka nic nie wyniknęło i tym samym nasi młodzi piłkarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Drużynę należy pochwalić przede wszystkim za ogromny wysiłek, determinację i serce włożone w to spotkanie.

Dużym plusem bez wątpienia była nasza postawa w działaniach obronnych, które we wcześniejszych meczach stanowiły największy deficyt, a tu wyrosły na nasz największy atut.

Cieszy to tym bardziej, że był to element akcentowanych w działaniach treningowych oraz założeniach przedmeczowych.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich