F1 Żak: Ligowo z ASMS Lubliniec

W piątek 24.05.2024 na orliku przy ZS1 im. Adama Mickiewicza, zespół Żaka podejmował rówieśników z ASMS Lubliniec, w derbowym spotkaniu rewanżowym, w ramach I ligi okręgowej F1 PPN Lubliniec.
Niewiele brakowało, by mecz nie doszedł do skutku, ze względu na warunki atmosferyczne.
Całe szczęście, po małych przesunięciach, udało się doprowadzić do potyczki i była to na prawdę dobra, zacięta rywalizacja, prowadzona w wysokim tempie.

Co prawda nasi młodzi piłkarze weszli w mecz nieco usztywnieni, ale trwało to tylko chwilę i w odróżnieniu od poprzedniego spotkania z ASMS, tym razem to Sporting przejął inicjatywę i narzucił swoje warunki na boisku.

Z biegiem czasu gra zaczęła się jednak wyrównywać, skutkiem czego oglądaliśmy wiele emocjonujący pojedynków indywidualnych oraz multum sytuacji strzeleckich, zarówno pod jedną jak i drugą bramką.

Oba zespoły imponowały determinacją, a samo spotkanie obfitowało w liczne zwroty akcji, do ostatnich minut jego trwania, dostarczając licznie zgromadzonym kibicom sporej dawki emocji.

Gołym okiem widoczny był postęp jaki zrobili nasi młodzi piłkarze w okresie między jedną a drugą potyczką, za co należą im się duże słowa uznania.

Jeśli w każdym meczu będziemy w stanie utrzymywać tak wysokie tempo gry i poprawimy dodatkowo poziom koncentracji i skupienia, skala postępu bez wątpienia poszybuje w górę i będzie jeszcze bardziej widoczna.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Adrian Kucharski