F1 Żak: Ligowo z Orłem Pawonków

W piątek 31.05.2024 drużyna Żaków rozegrała wyjazdowe spotkanie z Orłem Pawonków, w ramach I ligi okręgowej F1 PPN Lubliniec.
Zespół charakteryzował się tego dnia dużą odwagą i kreatywnością w akcjach ofensywnych, a także wysoką skutecznością pod bramką rywala.

Sporting od pierwszych minut przejął inicjatywę, narzucając wysokie tempo gry i kreując liczne sytuacje strzeleckie.

Pierwsza kwarta była jednak bardzo emocjonalna i siłowa – biegaliśmy więcej niż było potrzeba, a naszym poczynaniom brakowało spokoju.
Przypominało to nieustanną fazę przejściową, w której to jednak bardzo często byliśmy stroną przechodzącą do atakowania.

Dalsze odsłony przyniosły zdecydowanie więcej luzu i świadomych działań, przekładając się wprost proporcjonalnie na dużą skuteczność w ofensywie.
Zarówno w akcjach indywidualnych, jak i grupowych, nasi młodzi piłkarze wnosili do gry sporo polotu, ku uciesze kibicujących rodziców.

Od pierwszej potyczki z Orłem minęło raptem 5 tygodni i trzeba powiedzieć otwarcie, że cały zespół, ale też każdy z graczy z osobna, poczynili ogromny postęp, przekładając w dużej mierze pracę wykonywaną na treningach, na postawę boiskową.

Zaangażowanie na zajęciach jest na prawdę imponujące i ciągle rośnie, a że jego pozytywne odbicie jest widoczne w realiach meczowych, nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć i z jeszcze większym entuzjazmem podchodzić do treningów.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Adrian Kucharski