F1 Żak: Relacja z rozgrywek

Ostatnie dni były bardzo intensywne dla naszych młodych piłkarzy z kategorii Żak.
W piątek 07.06.2024, standardowo rozegraliśmy spotkanie w ramach I ligi okręgowej F1 PPN Lubliniec, by dwa dni później zawitać do Tarnowskich Gór i rywalizować w turnieju Gwarek Cup.
Następnie w środę 12.06.2024, reprezentacja Sportingu z rocznika 2016 i 2015 (po jednym zawodniku w każdej z kategorii), uczestniczyła w regionalnych eliminacjach turnieju 1×1, które rozegrane zostały w Miedźnie.

W piątkowym meczu ligowym, na orliku przy ul. Sobieskiego, podejmowaliśmy zespół Mechanika Kochcice, który podobnie jak w pierwszej potyczce, postawił nam bardzo wysokie wymagania, przede wszystkim pod względem fizycznym.

Sporting co prawda stworzył sobie wiele klarownych okazji strzeleckich i w dwóch ostatnich kwartach wyglądał bardzo dobrze w wysokim pressingu (co również przekładało się na okazje bramkowe), jednak w przekroju całego spotkania mieliśmy spore kłopoty z finalizacją i skutecznymi działaniami obronnymi w strefie niskiej, a także popełniliśmy liczne błędy w otwarciu z autu bramkowego, dzięki czemu Mechanik miał duże pole do popisu w finalizacji.

Tak czy inaczej, biorąc pod uwagę różne trudności, wynikające z czynników zewnętrznych jak; upalana aura i uciążliwy hałas, nasi młodzi piłkarze poradzili sobie tego dnia bardzo dobrze.

W niedzielnym turnieju w Tarnowskich Górach wzięliśmy udział na zaproszenie tamtejszego Gwarka i trzeba powiedzieć na starcie, że był to bardzo dobry czas.
Co prawda w pierwsze dwa spotkanie weszliśmy mocno rozkojarzeni i trudno było nam się przystosować do gry na naturalnej nawierzchni, która sprawiała graczom tyle samo kłopotów co przeciwnicy.
Nie mniej jednak trzeba oddać rywalom w postaci AP Teamu Gliwice (zwycięzca turnieju) oraz gospodarzom z Gwarka Tarnowskie Góry, że zarówno pod względem tempa, jak i jakości gry, zawiesili nam niezwykle wysoko poprzeczkę.

Nasi młodzi piłkarze przełamali się w trzeciej potyczce z Tempem Stolarzowice, prezentując wysoki poziom w działaniach indywidualnych oraz skuteczność w sytuacjach podbramkowych.
Dobrą passę podtrzymaliśmy w ostatnim meczu turnieju z AP Krupski Młyn, wracając do Lublińca z bagażem pełnym nowych, cennych doświadczeń.

Równie cenne doświadczenia zebrali nasi reprezentanci z rocznika 2016 i 2015 w turnieju 1×1.
Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, tocząc zawzięte boje w poniekąd nowej dla nich formule, co niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Trener:
Adrian Kucharski