C1 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 1:2 Olimpia Truskolasy

W sobotę 08.06.2024 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Olimpię Truskolasy w ramach III ligi wojewódzkie C1 PPN Częstochowa.
Po dobrym spotkaniu w wykonaniu naszego zespołu i kilku znaczących błędach indywidualnych w bronieniu, które goście skutecznie wykorzystali, musieliśmy przełknąć gorycz porażki, przegrywając 2:1.

Od pierwszych minut Sporting przejął inicjatywę, będąc w posiadaniu piłki i szukając drogi do bramki rywala w ataku pozycyjnym, przeplatanym dynamicznymi akcjami indywidualnymi i dwójkowymi.

Gdy wyglądało, że z minuty na minutę się rozkręcamy i bramka jest tylko kwestią czasu, w zupełnie niegroźnej sytuacji wybijamy piłkę na rzut rożny, po którym goście w 14 minucie wychodzą na prowadzenie.

W tym momencie z zawodników uszło nieco powietrze, gra się wyrównała, a na boisku zrobił się spory chaos.

Po okresie wyrównanej gry, która toczyła się głównie w środku pola, ponownie przejmujemy inicjatywę, szukając swoich szans na wyrównanie i trzeba przyznać, że stworzyliśmy multum klarownych sytuacji w polu karnym rywala, rażąc przy tym niestety nieskutecznością.

Po zmianie stron nasi młodzi piłkarze ruszyli z jeszcze większym impetem, otwierając się jeszcze bardziej, ale jak to często w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się zemściły przy braku asekuracji w szykach obronnych i przyjezdni podwyższyli prowadzenie.

I chociaż gracze Sportingu nie zwiesili głowy i uparcie walczyli do ostatniej minuty o odwrócenie losów spotkania, czasu wystarczyło jedynie na zdobycie bramki kontaktowej.

Za nami mecz, w którym pokazaliśmy wysoką kulturę piłkarską, świetną organizację gry w atakowaniu i łatwość w kreowaniu sytuacji strzeleckich, natomiast w kluczowych momentach zabrakło koncentracji, determinacji i nieco fizyczności, przede wszystkim w bronieniu, ale w polu bramkowym Olimpii również.

Ufamy procesowi, stawiamy na wiedzę, uczymy się i pracujemy dalej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: